Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Orhangazicancel
Bursacancel

Bursa Orhangazi Satılık Ev

araması için 44 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Orhangazi Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Orhangazi satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Orhangazi, Marmara Denizi’nin güneyinde, İznik Gölünün batısında yer alan bir ilçedir. Yerleşim ünitesi olarak Orhangazi, 2. Osmanlı padişahı Orhan Bey tarafından 1362 yılında kurulmuştur. Orhan Bey zamanında burada kendi adına bir camii ve hamam yaptırmış ve civarda bulunan Türk aşiretlerini buraya yerleştirmiştir. Pazarköy adını alan bu yerleşim merkezi o sıralarda İznik’e bağlı idi. 1879 yılında Pazarköy bucak merkezi olmuş, 1893’te de Bursa iline bağlı ilçe merkezi olmuştur. 1913 yılında ise Orhangazi adını almıştır. Orhangazi satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Yalova ile Kocaeli ilinin Karamüsel ilçesi,
 • Batısında Gemlik ilçesi,
 • Doğusunda İznik ilçesi,
 • Güneyinde Yenişehir ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 78.447 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,85’i kadın, yüzde 50,15’i erkektir. Toplam yüzölçümü 476 kilometrekare, rakımı 125 metredir. İlçede karadeniz ve akdeniz iklimleri arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Doğal bitki örtüsü nemli orman, kuru orman alanları ile maki ve psödomaki alanlarından oluşur. Marmara bölgesinde yaşanan iklim özellikleri aynı şekilde görülmektedir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ve bahar mevsimleri ılık ve yağışlıdır. 

Orhangazi Satılık Konut Arayanlara Konut Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Bursa’nın Orhangazi ilçesinde bulunan satılık konut piyasasının genel bilgileri şu şekildedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 21 yıl ortalama,
 • Ortalama metrekare birim satış fiyatı; 1.600 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 208.000 TL’dir. 

Ev satın alırken bölgedeki diğer evlerin fiyatlarını araştırarak son karara varmak her zaman çok daha karlı olacaktır. Bursa gibi coğrafi konumu itibariyle oldukça önemli ve stratejik bir ilde ev sahibi olmak isteyenler için bilinmelidir ki yatırım anlamında karlı bir seçenek sunar. Bölgede bulunan yüksek öğretim kurumları sebebiyle, öğrencilerin kiralık ev tercihleri oldukça fazladır. En çok tercih edilen Orhangazi Muradiye Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

Orhangazi Satılık Konut Fiyatları 

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre ilçe bazında bulunan satılık dairelerin satış fiyatları şu şekilde hesaplanmaktadır;

 • 1+1 80 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 118.400 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 149.300 TL,
 • 3+1 135 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 233.145 TL,
 • 5+1 230 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 342.010 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bursa Orhangazi Camiikebir Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.