Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Osmangazicancel
Bursacancel

Bursa Osmangazi Satılık Ev

araması için 697 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Osmangazi Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler 

Osmangazi satılık konut tercih edecekler için bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Osmangazi, ülkemizin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı bir ilçedir. Bursa, ülkemizin en gelişmiş beşinci kentidir ve on yedi yerleşim biriminden oluşmaktadır. Osmangazi ise bu önemli şehrin metropol ilçelerinden biridir. Bursa’nın tüm ilçelerinin kesiştiği noktada yer almaktadır. Semt ismini Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olan 1299 yılından 1320 yılına kadar da devletin idaresini üstlenen Osman Gazi ‘den almıştır. İlçe, ekonomik ve kültürel açıdan şehrin en gelişmiş bölgesidir. Eğitim yönünden de Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır. 

Osmangazi Satılık Konut Düşünenlere Semtin Coğrafi Konumu 

Osmangazi satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu derlemenin ilk bölümünde semti daha yakından tanımak adına ilçenin coğrafi özelliklerine ve iklimine değineceğiz. Osmangazi ilçesi 1165 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin denizden yüksekliği, kısacası rakımı yaklaşık 150 metredir. İlçe, Uludağ’ın eteklerine kurulmuştur ve Gökdere vadisi üzerine yer almaktadır. İlçenin batısında yer alan Nilüfer Deresi önemli bir akarsudur. İlçe, İzmir, İstanbul ve Eskişehir yollarının kesiştiği noktada bulunmaktadır. Osmangazi, Mudanya limanından otuz bir, Yalavo’dan yetmiş dört ve son olarak Gemlik’ten tam otuz kilometre mesafede yer almaktadır. Bölgede ılıman Marmara iklimi görülmektedir. Bu nedenle de ortalama sıcaklık 15 derece ve civarındadır.  Yaz aylarının sıcak  ve kurak geçtiği ilçede, yağış en çok kış ve ilk baharda düşer. Kar yağışı görülür. 

Osmangazi Satılık Konut Bakanlara İlçenin  Ekonomik Durumu 

Yazının ikinci bölümünde Osmangazi satılık daire düşünenlerin muhakkak bilgi sahibi olması gerektiğini düşündüğümüz bir konudan söz edeceğiz. Osmangazi ilçesinde iki temel ekonomik faaliyet bulunmaktadır. Bunlardan ilki tarım, ikincisi ise sanayidir. İlçede sanayi gelişmiştir. Otomotivden, tekstile, madeni eşyadan, döküm sanayine kadar birçok farklı alanda üretim yapan küçük, orta ve büyük çaplı işletmeler bulunmaktadır. Bunlara ek olarak semtte yer alan yağ ve un fabrikaları, çok sayıda kişiye iş imkanı sağlamaktadır. İlçede tarım da yapılmaktadır. Domates, biber, patlıcan, susam, ayçiçeği, çilek, kavun, karpuz, üzüm ve şeftali üretimi yaygındır. Endüstri bitkileri de fabrikalara yakın alanlarda yetiştirilmektedir.  Verimli arazilerin, ılıman iklim koşulları ile buluşması verimi ve çeşitliliği arttırmıştır. 

Osmangazi Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

Osmangazi ilçesinin nüfusu 2019 TÜİK Verilerine göre, 862.516’dir. İlçede kilometrekareye 108 kişi düşmektedir. Bu rakam semt merkezinde artmaktadır. İlçede ikamet edenlerin %50.14’ü erkek, geriye kalan %49.86’sı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Semtin nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak artmıştır. Bugün popülasyonun artış hızı ise %1.34 civarındadır. İlçe tam  yüz otuz yedi mahalleden meydana gelmektedir ve Bursa Osmangazi satılık ev tercih etmeyi planlar için bu mahalleler gelişmişlik sıralamalarına göre aşağıdaki gibidir:

 • Hamitler Mahallesi 
 • Bağlarbaşı Mahallesi
 • Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi
 • Emek Adnan Menderes Mahallesi
 • Yunuseli Mahallesi
 • Soğanlı Mahallesi
 • Alemdar Mahallesi
 • Hüdavendigar Soğanlı Mahallesi
 • Alemdar Mahallesi
 • Emek Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 
 • Panayır Mahallesi 

Eğer Osmangazi satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek ve hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Osmangazi satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Osmangazi Satılık Ev
Adalet MahallesiAhmetbey MahallesiAhmetpaşa MahallesiAkpınar MahallesiAksungur MahallesiAktarhüssam MahallesiAlaaddin MahallesiAlacahırka MahallesiAlacamescit MahallesiAlaşarköy MahallesiAlemdar MahallesiAlipaşa MahallesiAltınova MahallesiAltıparmakAltıparmak MahallesiArmutköy MahallesiAtıcılar MahallesiAvdancık MahallesiBağlarbaşıBağlarbaşı MahallesiBağlı MahallesiBahar MahallesiBaşaran MahallesiBüyükdeliller MahallesiÇağlayan MahallesiÇaybaşı MahallesiÇekirgeÇekirge MahallesiÇeltikköy MahallesiÇırpan MahallesiÇiftehavuzlar MahallesiÇirişhaneÇirişhane MahallesiÇukurcaköy MahallesiDağakça MahallesiDemirkapı MahallesiDemirtaş Barbaros MahallesiDemirtaş Cumhuriyet MahallesiDemirtaş Dumlupınar MahallesiDemirtaş Dumlupınar OSB MahallesiDemirtaşpaşa MahallesiDemirtaş Sakarya MahallesiDereçavuşköy MahallesiDikkaldırım MahallesiDoburca MahallesiDoğanbey MahallesiDoğancı MahallesiDoğanevler MahallesiDürdane MahallesiEbu İshak MahallesiElmasbahçeler MahallesiEmek Adnan Menderes MahallesiEmek Fatih Sultan Mehmet MahallesiEmek Zekai Gümüşdiş MahallesiFatih MahallesiGaziakdemir MahallesiGeçit MahallesiGökçeören MahallesiGülbahçe MahallesiGündoğdu MahallesiGüneştepe MahallesiGüneybayır MahallesiGüneybudaklar MahallesiHacı İlyas MahallesiHamitler MahallesiHamzabey MahallesiHocaalizade MahallesiHocahasan MahallesiHüdavendigar MahallesiHürriyet MahallesiHüseyinalan Mahallesiİbrahimpaşa Mahallesiİnkaya Mahallesiİntizam Mahallesiİsmetiye Mahallesiİstiklal Mahallesiİvazpaşa MahallesiKarabalçık MahallesiKaraislah MahallesiKavaklı MahallesiKayıhan MahallesiKemerçeşme MahallesiKırcaali MahallesiKirazlı MahallesiKiremitçi MahallesiKocanaip MahallesiKoğukçınar MahallesiKovukçınarKuruçeşme MahallesiKüçükbalıklı MahallesiKüçükdeliller MahallesiKükürtlü MahallesiKüplüpınar MahallesiMaksemMaksem MahallesiMehmet Akif MahallesiMollafenari MahallesiMollagürani MahallesiMuradiye MahallesiMürseller MahallesiNalbantoğlu MahallesiNamık Kemal MahallesiNilüferköy MahallesiOrhanbey MahallesiOsmangazi MahallesiOvaakça Çeşmebaşı MahallesiOvaakça Eğitim MahallesiOvaakça Merkez MahallesiOvaakça Santral MahallesiPanayır MahallesiPınarbaşı MahallesiReyhan MahallesiSakarya MahallesiSantral Garaj MahallesiSeç MahallesiSeferışıklar MahallesiSelamet MahallesiSelçukgazi MahallesiSelimiye MahallesiSırameşeler MahallesiSoğanlıSoğanlı MahallesiSoğukkuyu MahallesiSoğukpınar MahallesiSüleymaniye MahallesiŞehabettinpaşa MahallesiŞehreküstü MahallesiTahtakale MahallesiTayakadınTayakadın MahallesiTuna MahallesiTuzaklı MahallesiTuzpazarı MahallesiUlucamiUluçam MahallesiUlu MahallesiVeysel Karani MahallesiYahşibey MahallesiYenibağlar MahallesiYeniceabat MahallesiYenikaraman MahallesiYenikent MahallesiYeşilova MahallesiYiğitali MahallesiYunuseli MahallesiZafer Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.