Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenişehircancel
Bursacancel

Bursa Yenişehir Satılık Ev

araması için 30 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR

Yenişehir Satılık Konut Arayışında Olanlara Yardımcı Olacak Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Yenişehir satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Yenişehir, Bursa il merkezine 52 kilometre doğusunda yer alan bir ilçesidir. Antik çağa kadar uzanan tarihçesinde ilçenin ismi Neopolis olarak bilinmektedir. Osman Gazi döneminde Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Osmanlı’ya başkentlik yapan bu şehir, giderek gelişme göstermiştir. İlçenin en önemli gelir kaynağı tarım, hayvancılık ile birlikte sanayi tesisleridir. Bursa’nın havaalanı bu ilçe sınırı içerisinde bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel zenginliği sebebiyle pek çok tarihi esere ve müzeye ev sahipliği yapan Yenişehir, her yıl turizm açısından binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Bölgede hakim olan iklim özellikleri ılıman marmara iklimidir. Yenişehir satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde İznik ilçesi,
 • Kuzeybatısında Orhangazi ilçesi,
 • Güneyinde İnegöl ilçesi,
 • Batısında Kestel ilçesi,
 • Doğusunda Bilecik ili ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplam 53.704’tür. Bu sayının yüzde 50,48’i kadın, yüzde 49,52’si erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 224 kilometrekare, rakımı ise 235 metre olarak hesaplanmıştır. 

Yenişehir Satılık Konut Piyasa Bilgileri

2019 yılı Temmuz ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre, Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunan satılık konutların piyasa bilgileri şu şekildedir;

 • Konutun ortalama yaşam alanı; 135 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 21 yıl,
 • Metrekare birim satış fiyatı minimum; 999 TL
 • Metrekare birim satış fiyatı maksimum; 1.987 TL,
 • Ortalama daire satış fiyatı; 207.495 TL’dir. 

İlçe genelinde sahip olmak isteyeceğiniz konutun bulunduğu semte ve sahip olduğu özelliklere göre piyasa bilgilerinde değişiklik görülebilmektedir. Bursa Yenişehir bankadan satılık daire gibi farklı alternatifleri bulabileceğiniz tüm ilanlar için listeleme sayfamızı takip edebilirsiniz. 

Yenişehir Satılık Konut Fiyatları

Emlakjet’in bölge raporu analizlerine göre yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olacak konut tiplerine göre satış fiyatları ortalama olarak şu şekilde hesaplanmaktadır. 

 • 2+1 97 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 147.343 Türk Lirası,
 • 3+1 135 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 213.975 Türk Lirası,
 • 4+1 170 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 201.110 Türk Lirasıdır.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Bursa Yenişehir Yenigün Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.