Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yıldırım Ertuğrulgazi Satılık Ev

araması için 60 ilan bulundu
search
Ertuğrulgazicancel
Yıldırımcancel
Bursacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yıldırım Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yıldırım kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için uzun süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yıldırım Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İsmini Osmanlı Padişahı Yıldırım Bayezid’den alan ilçe geçmişten günümüzde birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olup Türk tarihi açısından da oldukça önemlidir. Yıldırım kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe içerisinde Türk tarihi açısından oldukça önemli yapılar olduğunu görmektedirler. Bu tarihi yapılardan başlıcaları:

  • Yıldırım Camii,

  • Yıldırım Hamamı,

  • Yıldırım Medresesi,

  • Emir Sultan Camii,

  • Emir Sultan Türbesi,

  • Zehra Hanım Çeşmesi,

  • Devlet Hatun Türbesi,

  • Irgandı Köprüsü,

  • Setbaşı Köprüsü,

  • Boyacıoğlukulluğu Köprüsü’dür.

Yıldırım Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin ilçe ekonomisindeki yeri oldukça büyüktür. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başında; buğday, arpa, yulaf, fasulye ve bakla ile domates, biber gibi sebzeler, şeker pancarı, susam, ayçiçeği dut, ceviz, şeftali, kiraz, ayva, kestane gelmektedir. Hayvancılık olarak ise bölge içerisinde en çok küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yer alan Uludağ’ın eteklerinde ise büyükbaş hayvancılık faaliyetleri görülmektedir. Bursa Yıldırım kiralık konut arayan kişiler ilçe sanayi faaliyetleri ile yakından ilgilenmektedir. Sanayi faaliyetlerinin oldukça gelişmiş olduğu ilçede dokuma sanayi oldukça gelişmiştir. Havlu, kumaş, astar, perde üretiminin yapıldığı ilçede karoser yapımı, otomobil parçaları ve makine parçaları üretimi de yapılmaktadır. yapılır. Mobilya sanayi de ileridir. Ayrıca Hacivat Mahallesi'nde sandıkçılar sitesi kurulu olup sitenin içinde çelik sanayi, tekstil ve makine sanayi fabrikaları da bulunmaktadır.

Yıldırım Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 653 bin 4’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,32’sini (328 bin 585) erkek, yüzde 49,68’ini (324 bin 419) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yıldırım kiralık konut arayan kişilerin ilçede tercih edebileceği 69 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Balaban Mahallesi, Baruthane Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Cumalıkızık Mahallesi, Çınarönü Mahallesi, Davutdede Mahallesi, Davutkadı Mahallesi, Değirmenlikızık Mahallesi, Değirmenönü Mahallesi, Karamazak Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kurtoğlu Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mehmetakifersoy Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Meydancık Mahallesi, Millet Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Mollaarap Mahallesi, Musababa Mahallesi, Namazgah Mahallesi, Ortabağlar Mahallesi, Piremir Mahallesi, Samanlı Mahallesi, Selçukbey Mahallesi, Selimzade Mahallesi, Sıracevizler Mahallesi, Sinandede Mahallesi, Siteler Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Şükraniye Mahallesi, Teferrüç Mahallesi, Ulus Mahallesi, Umurbey Mahallesi, Vakıf Mahallesi, Vatan Mahallesi, Yavuzselım Mahallesi, Yediselviler Mahallesi, Yenımahalle Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yeşilyayla Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Yiğitler Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Zeyniler Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Yıldırım Zümrütevler’de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.