Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Denizli Acıpayam Satılık Ev

araması için 17 ilan bulundu
search
Acıpayamcancel
Denizlicancel

Acıpayam Satılık Konut Alacaklara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Acıpayam satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası  hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Acıpayam, Anadolu yarım adasının güneybatısında, Ege Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan Denizli’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Ege Bölgesinden Akdeniz Bölgesine geçiş noktasındadır. Bu bölgedeki tütün tarımı fazla yapıldığından ismindeki ‘payam’ kelimesinin badem üretiminden aldığı düşünülmektedir. Ayrıca yöre ‘Goku’ isimli yemeği ile meşhurdur. Acıpayam yöresinin bilinen en eski ismi ‘Hamit Ovası’dır. Daha sonra ‘Garbikaraağaç’, ‘Asikaraağaç’ şeklinde farklı adlandırmalar olmuştur. ‘Acıpayam’ ismini alışının tam tarihi ve nedeni bilinmemektedir. Ancak bölgede badem ağaçlarının çok oluşu ve badem ağaçlarının da acı oluşu nedeniyle ‘Acıpayam’ adı verildiği kuvvetli ihtimallerdendir. İlçenin bulunduğu topraklardaki ilk yerleşimin tarihi olarak M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzandığı düşünülmektedir. Acıpayam satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Honaz, Bozkurt ve Çardak ilçeleri, 
 • Batısında Tavas ve Beyağaç ilçeleri,
 • Güneyinde Cameli ilçesi ve Burdur ili,
 • Doğusunda Burdur ili ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 55.648’dir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.628 kilometrekare, rakımı ise 885 metredir. 

Acıpayam Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre Denizli’nin Acıpayam ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 116 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 21 yıl,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 874 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.198 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 196.736 TL’dir. 

Çankırı Merkez ilçesinde ev satın alabileceğiniz toplam 55 mahalle bulunuyor. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır; Aşağı Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yeşilyuva Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Alaattin Mahallesi, Kuyucak Mahallesi, Dedebağı Mahallesi, Akalan Mahallesi, Yazır Mahallesi, Kelekçi Mahallesi, Yassıhüyük Mahallesi, Dodurga Mahallesi ve Darıveren Mahallesidir. En fazla arananlardan biri olan Acıpayam satılık müstakil ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Acıpayam Satılık Konut Fiyatları 

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Denizli Acıpayam’da bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 50 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 94.750 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 155.000 TL,
 • 3+1 140 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 240.940 TL,

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Denizli Acıpayam’da Toki satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.