Emlakjet

Denizli Babadağ Satılık Ev

araması için 7 ilan bulundu
search
Babadağcancel
Denizlicancel

Babadağ Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Ev alma sürecinizde Emlakjet ailesi sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Babadağ satılık konut arayanların ihtiyaç duyabilecekleri gerekli bilgi ve ipuçlarını sizler için araştırdık. Babadağ, Denizli ilinin bir ilçesidir. Denizli il merkezine uzaklığı 36 kilometredir. Babadağ, 1988 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Dokumacılık, ilçenin en temel geçim kaynağıdır. İlçe sakinleri tarafından hazırlanan geleneksek el dokumaları, ilçeyi ziyarete gelen yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca yamaç paraşütü bölgede oldukça fazla tercih edilen aktivitelerden biridir. 700 yıllık bir geçmişi olan Babadağ birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihi ve doğal güzelliklerin bir arada olduğu ilçede Trapezopolis Antik Kenti ziyaretçilerin dikkatini çeken yerlerden biridir.

Babadağ Satılık Konut Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Denizli, Ege Bölgesi’nin güneydoğusunda yer almaktadır. Denizli’nin çevresine baktığımızda,

 • Doğusunda Efekli Tepe

 • Batısında Aydın ve Manisa

 • Güneyinde Muğla

 • Kuzeyinde ise Uşak ilinin konumlandığını görüyoruz.

Denizli’nin nüfusuna baktığımızda ise ilde bir milyon 27 bin 782 kişinin yaşadığını görüyoruz. Denizli, sanayi ve ticaret açısından gelişmiş illerden biri olarak sayılıyor. Turizm açısından da oldukça zengin bir yer olan Denizli her sene çok fazla sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Düzenlenen yerel ve uluslararası festival ve etkinliklerle de dikkat çeken Denizli günden güne gelişiyor. Pamukkale Üniversitesi’nin etkisiyle her sene oldukça fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Durum böyle olunca da ildeki konut taleplerinde de her geçen gün artış yaşanıyor. Denizli Babadağ satılık daire ilanlarına emlak sitemizden ulaşabilirsiniz.

Babadağ Satılık Konut Alacaklar İçin Mahalle Rehberi

Son verilere baktığımızda Babadağ’ın nüfusunun 6 bin 522 olduğunu görüyoruz. Babadağ’da 12 adet mahalle bulunuyor. Bu mahalleleri,

 • Ahıllı Mahallesi

 • Bekirler Mahallesi

 • Cumhuriyet Mahallesi

 • Demirli Mahallesi

 • Gazi Mahallesi

 • Gündoğdu Mahallesi

 • İncilipınar Mahallesi

 • Kelleci Mahallesi

 • Kıranyer Mahallesi

 • Mollaahmet Mahallesi

 • Oğuzlar Mahallesi

 • Yeniköy Mahallesi şeklinde sıralayabiliriz.

Mahalleler arasında en yüksek nüfusa sahip yer bin 556 kişiyle Cumhuriyet Mahallesi iken en düşük nüfusa ise 52 kişiyle Ahıllı Mahallesi’nde rastlıyoruz. Babadağ satılık ev seçeneklerine göz atarak belirlediğiniz özelliğe sahip daireleri inceleyebilirsiniz.

Babadağ Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Fiyat Analizi

Konut fiyatları, yeni bir ev satın almak isteyen kişilerin ilk dikkat ettikleri nokta oluyor. Almayı düşündükleri konut için gerekli bütçe planlamasını yapan kişiler daha sonra emlak sitelerinden konut arayışına giriyorlar. Babadağ satılık konut piyasasını araştırdığımızda ise ilçede ortalama 118 m2 alana sahip olan konutların birim fiyatının bin 31 TL olarak hesaplandığını görüyoruz. Hesaplamalar sonucunda da Babadağ’da bir konutun ortalama fiyatı 121 bin 658 TL olarak karşımıza çıkıyor. İncelediğiniz konutların fiyatlarıyla piyasa fiyatını mutlaka karşılaştırmanızı öneriyoruz.

Babadağ Satılık Konut Alacaklar İçin Tavsiyeler

Ev sahibi olmak çoğu kişinin hayalidir. Fakat karar verme süreci zor ve uzun geçebilmektedir. Emlakjet olarak konut arayışı içerisinde olan kişilere bu süreci daha kolay atlatabilmeleri adına birkaç öneri sunmak istiyoruz. Öncelikle yapılması gerekenler arasında,

 • Net bir bütçe planlaması

 • Konut piyasası araştırması

 • Evin bulunduğu bölgenin olanaklarının incelenmesi (ulaşım, eğitim, sağlık, sosyal aktivite vb.)

 • Binanın yaşı ve güvenilirliğinin tespit edilmesi gibi süreçler gelmektedir.

Güvenilir bir emlak sitesinden gerekli incelemeleri yaptıktan sonra seçtiğiniz evi mutlaka yerinde görmenizi de öneriyoruz. Denizli’nin sakin ve doğal güzelliklerle süslü bu ilçesinde ev sahibi olmak için sahibinden Babadağ satılık konut ilanlarına Emlakjet üzerinden güvenle ulaşabileceğinizi unutmayınız…

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.