Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Honazcancel
Denizlicancel

Denizli Honaz Satılık Ev

araması için 5 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Honaz Satılık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Türkiye’nin en kalabalık 22.Şehri Denizli’nin bir ilçesi olan Honaz’da ev sahibi olmayı düşünenlere özel hazırlanan ilçe tanıtım rehberimiz sizlerle buluşuyor. Honaz satılık konut arayanlara yönelik ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bir yazıda toparladık. İlçe hakkında genel bilgiler, coğrafi bilgileri, ulaşım, nüfus, mahalle, idari bilgileri ile güncel konut satış piyasası hakkındaki bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımızla birlikte ev seçiminizde kolaylık sağlayacak. 

Honaz, Denizli il merkezine 54 kilometre uzaklıktadır. Cennet elması, kiraz, şeftali ve pamuğu ile meşhur olan ilçe Honaz Dağı’nın kuzey yamaçlarında kurulmuştur. İlçeye ismini veren bu dağ, Ege Bölgesi’nin 2.571 metre yüksekliği ile en yüksek dağıdır. Ege bölgesinde bulunan şehrin iklimi akdeniz iklimidir. Honaz dağının kuzey yamaçlarında kurulduğu için yağış miktarı oldukça yüksektir ve diğer bölgelerden farklı olarak her mevsim yağış almaktadır. Bu özelliği sayesinde kiraz yetiştiriciliği oldukça fazla yapılabilmektedir. Özellikle ihracata yönelik kiraz yetiştirilmekte ve yetiştirilen kirazın yüzde 80’lik bir oranı yurt dışına gönderilmektedir. İkinci bir önemli tarım ürünü de domatestir. İlçede uzun yıllardan beri hizmet veren bir salça fabrikası da vardır. Honaz ilçesindeki ekonomik yapının çoğunluğunu tarım ürünleri oluşturur. Yaş meyve, sebze ve domates, üzüm gibi tarım ürünleri ile iç ve dış piyasa satışı ile ekonomi canlanmaktadır. Denizli’nin doğusunda yer alan ilçeye ulaşım saat başı çalışan otobüslerle sağlanmaktadır. 

Honaz Satılık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1914 yılında belediyenin kurulmasıyla Honaz’da resmi hizmetler de artmaya başlamıştır. 1987 yılına kadar Denizli iline bağlı bir nahiye olan Honaz, bu yıl çıkan kanunla birlikte ilçe statüsüne yükselmiştir. 

Honaz satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Çal, Baklan ve Pamukkale ilçesi,
  • Güneyinde Serinhisar ve Acıpayam ilçesi,
  • Batısında Pamukkale ilçesi,
  • Doğusunda Bozkurt ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 33.184’tür. Bu sayının yüzde 45,07’si kadın, yüzde 54,93’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 449 kilometrekare, rakımı ise 520 metredir. 

Honaz Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Denizli’nin Honaz ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 106 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 924 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.147 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 756 TL’dir. 

Honaz’da satılık daire arayışında tercih edebileceğiniz mahalle sayısı 23’tür. Bunlardan nüfusu en yüksek olanlardan bazıları şunlardır; Kocabaş Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Afşın Bey Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yeni Mahallesi, Haydar Mahallesi, Kaklık Mahallesi, Gürleyik Mahallesi, Hisar Mahallesi, Akbaş Mahallesi, Kızılyer Mahallesi, Karateke Mahallesi ve Dereçiftlik Mahallesidir. Siz de Denizli Honaz sahibinden satılık müstakil ev fiyatları ve diğer tüm ilanları incelemek istiyorsanız sitemizdeki listeleme sayfasını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.