Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Düzce Akçakoca Satılık Ev

araması için 14 ilan bulundu
search
Akçakocacancel
Düzcecancel

Akçakoca Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Akçakoca satılık konut  düşünenler için hazırladığımız bu yazının sonunda ilçe hakkında tüm önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Sizi hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştıracak bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden, ikinci bölümünde kısaca tarihçesinden ve son bölümünde ise ilçenin demografik durumu ile mahallelerinden söz edeceğiz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Akçakoca, Düzce iline bir yerleşim birimidir. Düzce kenti, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nin batı bölümünde yer almaktadır. Karadeniz kıyı şeridinde yer alan Akçakoca ilçesi, kentin en gelişmiş ikinci yerleşim birimidir. Merkezden sonra, kent nüfusunun en yoğun olarak yaşadığı yerdir. Yaklaşık otuz beş kilometrelik oldukça uzun sahil şeridi ve doğal güzellikleri ile ilçe bölgenin en önemli semtlerinden biridir. 

Akçakoca Satılık Konut Bakanlara Semtin Coğrafi Özellikleri 

Akçakoca satılık ev arayışı içerisinde olanlar semtin ilk olarak coğrafi özelliklerinden haberdar olmalıdır. Zira coğrafi özellikler, bir ilçenin ekonomisinden yerleşimine kadar birçok farklı konuyu etkiler. Akçakoca ilçesi, 1050 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı ortalama on metredir. Sahil şeridinde yer alması nedeniyle, rakım oldukça düşüktür. İlçe, Karadeniz Bölgesi’nin deniz kıyısında yer alan en batı semtidir. Tarihi ve doğal güzellikleri barındıran Akçakoca ilçesinde tipik bir Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Nemin çok yüksek olduğu ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise yağmurlu ve serin geçer. Sakin ve huzurlu bir ortama sahip olan semt yıl boyunca yağış alır. 

Akçakoca Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o semtte yaşamayı düşünenlerin o ilçe ile olan bağlantılarını kuvvetlendirir. Akçakoca satılık daire seçmeyi düşünenlerin de bölgenin tarihinden haberdar olmaları önemlidir. Akçakoca ilçesinde bilinen ilk yerleşim milattan önce 1200’lü yıllarda başlamıştır. Trakya yolu üzerinde yer alan semtin ilk sahipleri Trak kabileleridir. Roma egemenliğinde ilçe Diapolis adıyla anılmıştır. Roma İmparatorluğu döneminde semt tam bir liman ve ticare merkezidir. Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılması ile Bizans’ın egemenliğine geçen ilçede 1204-1212 yılları arasında Trabzon Rum İmparatorluğu hüküm sürmüştür. Aynı dönemde Cenevizlilerin eline geçen semt, 1323 yılında Orhan Bey döneminde Osmanlı Devleti’nin eline geçmiştir. İlçe uzun yııllar Bolu sancağına bağlı kalmıştır.

Akçakoca Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Önerisi 

Akçakoca ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 19.786’ya ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49.07’si erkek,  %50.93’ü ise kadındır.  Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin nüfusu 2015-2017 yılları arasında ciddi bir artış göstermiştir. Bugün bölge popülasyonunun artış hızı %2.34’e ulaşmıştır. İlçe, sekiz mahalle ve kırk üç köyden oluşmuştur. Bu mahalleler Düzce Akçakoca satılık ev arayanlar için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

  • Osmaniye Mahallesi 
  • Yalı Mahallesi
  • Ayazlı Mahallesi
  • Hacı Yusuflar Mahallesi
  • Yeni Mahalle
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Orhan Gazi Mahallesi
  • Yukarı Mahallesi

Eğer Akçakoca satılık konut kararınızdan eminseniz, ilçedeki emlakçılardan size uygun evleri göstermesini isteyebilir veya sahibinden Akçakoca satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.