Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çilimlicancel
Düzcecancel

Düzce Çilimli Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Çilimli Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Çilimli satılık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Çilimli, Türkiye Cumhuriyeti’nin Batı Karadeniz Bölümü’nde yer alan Düzce iline bağlı bir ilçedir. Düzce, sekiz yerleşim biriminden meydana gelmiştir. Çilimli, kentin en gelişmiş ve en kalabalık beşinci semtidir. İlçe 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1999 yılında Düzce’nin bir il olması ile Düzce’ye bağlanmıştır. Merkeze yakınlığı sebebiyle önemli bir yerleşim birimidir. İlçe, belediye teşkilatı ile yönetilmektedir. 

Çilimli Satılık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri ve konumu, o bölgenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuya etkide bulunmaktadır. Çilimli satılık ev düşünenlerin de bu sebeple ilçenin coğrafyası, doğal yapısı ve iklimi hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçe, 476 kilometrekarelik görece küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı yaklaşık 120 metredir. Kuzeye doğru gidildikçe rakım yükselmektedr ve ilçenin en kuzeyinde 700 metreyi aşmaktadır. Şehir merkezi, ovalık bir arazi üzerine konumlanmıştır. Bu sebeple de yükseklik azdır. İlçe merkezinden geçen Akdere Çayı, bölgeye can suyunu getirmektedir. Semtte Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. İlçede yazlar ılık ve yağışlı, kış ayları ise serin ve yağışlı geçmektedir. Sis çok rastlanan bir doğa olayıdır. 

Çilimli Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgede konut satın almadan önce, yatırımızın geleceğini belirleyen ilçe ekonomisi hakkında fikir sahibi olmak çok önemlidir. Bu nedenle Çilimli satılık daire alacakların, bölgedeki ekonomik durum ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması son derece önemlidir. Çilimli ilçesi tarıma dayalı olarak gelişmiştir. İlçede en çok fındık, mısır, tütün, şeker pancarı yetiştirilmektedir. Çeltik ve sebze çeşitleri de önemli bir tarımsal üründür. İlçe arazilerinin önemli bir bölümü tarla, bağ-bahçe ve çayır-mera arazilerinden meydana gelmektedir. Semtte fındık üretimi yıllık 4500 tona ulaşmış vaziyettedir. İlçede, 5700 büyükbaş, 500 küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Kümes hayvancılığı gelişmiştir ve 92.750 adet kanatlı hayvan bulunmaktadır. Bölgede mobilya, tütün, kilit, tekstil, gıda fabrikaları bulunmaktadır.

Çilimli Satılık Konut Seçeceklere Semtin Demografisi 

Çilimli ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere  göre 20.266’ya ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %57.67’si erkek,  %42.33’ü ise kadındır. Nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. İlçenin nüfusu 2013 yılından beri sürekli olarak artmıştır ve bugün de bölgedeki popülasyonun artış hızı %1.28’dir. Düzce Çilimli satılık ev arayanlar ilçeyi meydana getiren köy ve mahallelerden bir ya da birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

  • Şerefiye Mahallesi ( 4.236 kişilik nüfusu ile ilçenin en kalabalık yerleşim birimidir. ) 
  • Ulu Camii Mahallesi
  • Yeşil Mahallesi 
  • Topçular Mahallesi 
  • Yeşil Tepe Mahallesi 
  • Arabacı Mahallesi 
  • Mahir Ağa Mahallesi 

Eğer Çilimli satılık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Çilimli satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.