/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yığılcacancel

Düzce Yığılca Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yığılca Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yığılca satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yığılca Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Düzce iline bağlı olan Yığılca ilçesinin yüzölçümü 640 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 350 metre olan ilçe engebeli ve eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Tarım arazisi bakımından oldukça verimsiz olan ilçede genellikle ormanlık araziler hakimdir. Yığılca satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında araştırma yaparken ilçede Batı Karadeniz ikliminin görüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe Düzce Ovası’nı sulayarak verimli bir hale getiren Melendere Çayı’nın yukarı havzasında yer almaktadır. İlçenin çevresinde birçok dağlık arazi bulunmaktadır. bunlardan başlıcaları:

  • Yaylacık Tepe, 
  • Kızıltepe, 
  • Sarıkaya Tepe
  • Bacaklıyayla,
  • Aktaş Sırtları,
  • Kiriş Tepe, 
  • Geymen Tepe, 
  • İğnekiriş Tepe ve 
  • Kırıksapağı Tepe’dir.

Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede Melen Çayı, Karadere, İncirli Deresi, Aksu Deresi, Mahyaderesi,Karakaş Deresi, Naşlar Deresi ve İğneler Deresi bulunmaktadır. İlçe genellikle ormanlık arazilere sahiptir. Ancak bazı bölgelerde buğday, çavdar, fındık, mısır, arpa üretimi yapılmaktadır. Düzce Yığılca satılık konut arayan vatandaşlar ilçedeki ekonomik faaliyetleri incelediğinde karşılarına tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri çıkmaktadır. Bölgede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri görülmektedir.

Yığılca Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 432’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,13’ünü (8 bin 401) erkek, yüzde 48,87’sini (8 bin 31) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yığılca satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 39 adet köy bulunmaktadır. Yığılca satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Ahmetçiler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Akçaören Köyü, Aksaklar Köyü, Asar Köyü, Aydınyayla Köyü, Bekirler Köyü, Çamlı Köyü, Çiftlik Köyü, Çukurören Köyü, Dibektaş Köyü, Doğanlar Köyü, Dutlar Köyü, Gaziler Köyü, Gelengöz Köyü, Geriş Köyü, Gökçeağaç Köyü, Güney Köyü, Hacılar Köyü, Hacıyeri Köyü, Hebeler Köyü, Hocaköy Köyü, Hocatman Köyü, Hoşafoğlu Köyü, İğneler Köyü, Karakaş Köyü, Kırık Köyü, Kocaoğlu Köyü, Mengen Köyü, Naşlar Köyü, Orhangazi Köyü, Redifler Köyü, Sarıkaya Köyü, Tıraşlar Köyü, Tuğrul Köyü, Yağcılar Köyü, Yaylatepe Köyü, Yeniyer Köyü, Yılgın Köyü ve Yoğunpeli Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Düzce Yığılca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Düzce Yığılca ilçesinde uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Yığılca Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.