Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yığılcacancel
Düzcecancel

Düzce Yığılca Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Yığılca Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yığılca satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Yığılca Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Düzce iline bağlı olan Yığılca ilçesinin yüzölçümü 640 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 350 metre olan ilçe engebeli ve eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Tarım arazisi bakımından oldukça verimsiz olan ilçede genellikle ormanlık araziler hakimdir. Yığılca satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında araştırma yaparken ilçede Batı Karadeniz ikliminin görüldüğü bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe Düzce Ovası’nı sulayarak verimli bir hale getiren Melendere Çayı’nın yukarı havzasında yer almaktadır. İlçenin çevresinde birçok dağlık arazi bulunmaktadır. bunlardan başlıcaları:

  • Yaylacık Tepe, 
  • Kızıltepe, 
  • Sarıkaya Tepe
  • Bacaklıyayla,
  • Aktaş Sırtları,
  • Kiriş Tepe, 
  • Geymen Tepe, 
  • İğnekiriş Tepe ve 
  • Kırıksapağı Tepe’dir.

Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede Melen Çayı, Karadere, İncirli Deresi, Aksu Deresi, Mahyaderesi,Karakaş Deresi, Naşlar Deresi ve İğneler Deresi bulunmaktadır. İlçe genellikle ormanlık arazilere sahiptir. Ancak bazı bölgelerde buğday, çavdar, fındık, mısır, arpa üretimi yapılmaktadır. Düzce Yığılca satılık konut arayan vatandaşlar ilçedeki ekonomik faaliyetleri incelediğinde karşılarına tarım faaliyetleri dışında hayvancılık faaliyetleri çıkmaktadır. Bölgede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri görülmektedir.

Yığılca Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 432’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,13’ünü (8 bin 401) erkek, yüzde 48,87’sini (8 bin 31) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yığılca satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 39 adet köy bulunmaktadır. Yığılca satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Ahmetçiler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Akçaören Köyü, Aksaklar Köyü, Asar Köyü, Aydınyayla Köyü, Bekirler Köyü, Çamlı Köyü, Çiftlik Köyü, Çukurören Köyü, Dibektaş Köyü, Doğanlar Köyü, Dutlar Köyü, Gaziler Köyü, Gelengöz Köyü, Geriş Köyü, Gökçeağaç Köyü, Güney Köyü, Hacılar Köyü, Hacıyeri Köyü, Hebeler Köyü, Hocaköy Köyü, Hocatman Köyü, Hoşafoğlu Köyü, İğneler Köyü, Karakaş Köyü, Kırık Köyü, Kocaoğlu Köyü, Mengen Köyü, Naşlar Köyü, Orhangazi Köyü, Redifler Köyü, Sarıkaya Köyü, Tıraşlar Köyü, Tuğrul Köyü, Yağcılar Köyü, Yaylatepe Köyü, Yeniyer Köyü, Yılgın Köyü ve Yoğunpeli Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihinizi Düzce Yığılca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Düzce Yığılca ilçesinde uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Yığılca Satılık Ev
Ahmetçiler MahallesiAkçaören Köyü (İsmailçayırı Mahallesi)Akçaören Köyü (Merkez Mahallesi)Akçaören Köyü (Turnacılar Mahallesi)Aksaklar Köyü (Çırnık Mahallesi)Aksaklar Köyü (Mehmetköy Mahallesi)Aksaklar Köyü (Orta Mahallesi)Asar KöyüAtatürk MahallesiAydınyayla KöyüBekirler Köyü (Çorak Mahallesi)Bekirler Köyü (Melen Kıyısı Mahallesi)Bekirler Köyü (Merkez Mahallesi)Çamlı KöyüÇiftlik KöyüÇukurören Köyü (Merkez Mahallesi)Çukurören Köyü (Resuller Mahallesi)Dibektaş KöyüDoğanlar Köyü (Merkez Mahallesi)Doğanlar Köyü (Vayıslar Mahallesi)Dutlar Köyü (Aydın Mahallesi)Dutlar Köyü (Merkez Mahallesi)Gaziler KöyüGelenöz KöyüGeriş Köyü (Güney Mahallesi)Geriş Köyü (Merkez Mahallesi)Geriş Köyü (Setlik Mahallesi)Gökçeağaç KöyüGökçeağaç Köyü (Kazaklar Mahallesi)Gökçeağaç Köyü (Merkez Mahallesi)Gökçeağaç Köyü (Şabanlar Mahallesi)Gökçeağaç Köyü (Şaban Mahallesi)Güney KöyüHacılar KöyüHacıyeri Köyü (Dokuz Mahallesi)Hacıyeri Köyü (Merkez Mahallesi)Hebeler KöyüHocaköy KöyüHocatman Köyü (Belen Mahallesi)Hocatman Köyü (Kirseyanı Mahallesi)Hocatman Köyü (Merkez Mahallesi)Hoşafoğlu Köyü (Aksu Mahallesi)Hoşafoğlu Köyü (Merkez Mahallesi)İğneler KöyüKarakaş Köyü (Merkez Mahallesi)Karakaş Köyü (Yaplar Mahallesi)Kırık KöyüKırık Köyü (Çayırcık Mahallesi)Kırık Köyü (Karakiraz Mahallesi)Kırık Köyü (Merkez Mahallesi)Kocaoğlu Köyü (Merkez Mahallesi)Kocaoğlu Köyü (Pınarcık Mahallesi)Kocaoğlu Köyü (Yukarı Akçaören Mahallesi)Köseler KöyüMareşal Fevzi Çakmak MahallesiMengen KöyüNaşlar Köyü (Merkez Mahallesi)Naşlar Köyü (Şerenaltı Mahallesi)Orhangazi KöyüOrhangazi MahallesiRedifler KöyüSarıkaya KöyüTıraşlar Köyü (Dağ Mahallesi)Tıraşlar Köyü (Köseler Mahallesi)Tıraşlar Köyü (Merkez Mahallesi)Tuğrul KöyüYağcılar KöyüYaylatepe KöyüYeniyer KöyüYılgın KöyüYoğunpelit Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.