Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havsacancel
Edirnecancel

Edirne Havsa Satılık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Havsa Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölge Rehberi

Havsa satılık konut arıyorsanız sizin de diğer her kişi gibi seçtiğiniz ilçe ya da bölge hakkında önceden fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebilmeniz için bu yazımızda Havsa ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Havsa Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için Bölgenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Havsa ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Edirne iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 431 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 26 metre olarak tespit edilmiştir. İlçe, Edirne ilinin kuzey tarafında bulunup Konya Yaylası üzerinde yer almaktadır. İlçede hiç dağ bulunmamak ile birlikte kuzey ve güney yönlerinde sıralanmış tepeler mevcuttur. Bu tepeler genellikle alçak yükseltide olsa da aralarından en yüksek tepe Doğruk Tepe'dir. İlçedeki vadilerin derinliği geniş değildir. İlçede bulunan başlıca akarsular arasında Oğulpaşa, Necatiye, Kuleli Dereleri, Darıdere ve Aşırıdere bulunmaktadır. İlçenin üzerinde kurulduğu arazi, bir ova niteliğindedir. İlçe topraklarında dağ, yayla, orman ve ırmak bulunmadığı için var olan tüm topraklar tarım faaliyetleri ile kullanılabilmektedir. İlçede karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir. Edirne il merkezine 69 kilometre uzaklıkta yer alan Havsa'nın etrafında bulunan komşu il ve ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey tarafında Edirne il merkezi ve Süloğlu ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında Kırklareli ili ve Babaeski ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Uzunköprü ve Pehlivanköy ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında ise yine Edirne il merkezi bulunmaktadır. 

Havsa Satılık Konut Arayan Kişiler için Bölgede Yapılan Ekonomik Faaliyetler

Köyleri ile birlikte tüm ilçede yaşayan kişiler, gelir kaynaklarının büyük bir kısmını tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Havsa satılık daire düşünenler için ilçede üretilebilen tarımsal ürünler arasında mısır, çeltik, ayçiçeği, buğday ve şeker pancarı bulunmaktadır. Bağcılık ve meyvecilik de birer yan gelir görevi görmektedir. Hayvancılık sektörüne gelirsek genellikle koyunculuk görülmektedir. 

Havsa Satılık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Havsa ilçesinde toplam 18.947 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,32'si erkek olup geriye kalan %49,68'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus artış grafiğine göre, ilçede uzun bir süreden beri stabil ve yavaş bir nüfus azalışı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,35 olarak tespit edilmiştir. İlçe nüfusunun neredeyse yarısını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. Bölgede oturan kişilerin eğitim düzeyi verilerine göre, Havsa'da en çok ilkokul mezunu bulunmaktadır. İkinci sırada ilköğretim mezunları ve üçüncü sırada ise lisans mezunları bulunmaktadır. Her ne kadar ilçe sakinlerinin büyük bir kısmı Edirneli olsa da başka şehirlerden gelip Havsa'da yaşamayı seçen kişiler de vardır. Bu insanlar çoğunlukla Kırklareli, Ağrı, Gümüşhane ve İstanbul illerinden gelmektedir.

Havsa Satılık Konut Arayan Kişiler için Mahalle Seçenekleri

Havsa ilçesine bağlı olan toplam 6 adet mahalle ve 22 adet de köy bulunmaktadır. Havsa satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Varoş Mahallesi,
  • Helvacı Mahallesi,
  • Hacıisa Mahallesi,
  • Hacıgazi Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi.

Havsa Cumhuriyet Mahallesi satılık ev gibi bölge spesifiğinde ev arayışları içerisindeyseniz bölgedeki emlakçılara uğramayı unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.