/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Meriçcancel
Edirnecancel

Edirne Meriç Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Meriç Satılık Konut Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Meriç satılık konut arayışı içerisinde olanlar için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına erişecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Meriç, Marmara Bölgesi’nde yer alan Edirne iline bağlı dokuz yerleşim biriminden biridir. İlçe, Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümü’nde yer almaktadır. Edirne’nin merkez ilçelerinden biri olan semt, ismini içinden geçen Meriç Nehri’nden almaktadır. İlçe iki belde, yirmi bir köyden ve altı mahalleden oluşmuştur. Semt, kent nüfusunun yaklaşık %3.45’ine ev sahipliği yapmaktadır.  İlçe, kentin doğal güzellikleri ve köklü tarihi ile bölgenin en önemli yerleşim birimlerindendir. 

Meriç Satılık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Konumu 

Meriç satılık daire tercih edeceklerin ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümü’nde yer alan ilçe, doğu ve güneydoğusunda Uzunköprü, güneyinde İpsala, batı ve kuzeyinde ise Yunanistan ile çevrilidir. Yunanistan ile arasında elli altı kilometrelik bir sınır bulunmaktadır. İlçe, 385 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı yaklaşık otuz metredir. En yüksek noktası ise yüz otuz metre ve civarındadır. Ergene Irmağı ile Meriç Irmağı bölgenin en önemli su kaynaklarıdır. İlçede karasal iklim hüküm sürmüştür. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. Çok yağışlı aylarda, Meriç Nehri’nin taşma ihtimali artar. 

Meriç Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o bölgedeki emlak piyasası üzerinde en çok belirleyici özelliğe sahip olan özelliktir. Meriç satılık ev bakanların da bu sebeple mutlaka bölgenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Meriç ilçesindeki hakim ekonomik sektörler tarım ve hayvancılıktır. Yerel halkın önemli bir bölümü buğday, pirinç, ayçiçeği, şeker pancarı ve baklagil yetiştirilmektedir. Buna ek olarak, elma, üzüm, armut, susam ve arpada yetiştirilmektedir. Çavdar, arpa ve şeker pancarı üretimi sayesinde hayvancılık daha az masraflı bir şekilde yapılmaktadır. Yerel halkın önemli bir kısmı küçükbaş hayvancılıkla da ilgilenmektedir. İlçede küçük ve orta ölçekli çeltik atölyeleri bulunmaktadır. Peynir imalathaneleri de bölgede yaşayanların önemli bir kısmına istihdam olanağı sağlamaktadır. İlçe tam seksen dokuz kilometre uzakta bulunmaktadır. 

Meriç Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 14.201 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %51’i erkek, geriye kalan %49’u ise kadındır. Bölge popülasyonu 2008 yılından 2018 yılına kadar  sonra sürekli olarak azalmıştır. 2018 yılından sonra popülasyon küçük bir artış göstermiştir. Nüfusun artış hızı bugün %2.90’dır. İlçe, altı mahalle ve yirmi bir köyden meydana gelmiştir. Edirne Meriç satılık daire arayanlar aşağıda sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçına bakabilirler:

  • Büyük Doğancı Mahallesi 
  • Gazi Mahallesi
  • İzzet Paşa Mahallesi
  • Merkez Mahallesi
  • Şehit Mehmet Aydın Mahallesi
  • Küçük Doğancı Mahallesi

Eğer Meriç satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Meriç satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.