/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alacakayacancel

Elazığ Alacakaya Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Alacakaya Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Alacakaya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Alacakaya Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Elazığ ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Alacakaya ilçesi Elazığ il merkezine 85 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Palu, Maden, Arıcak, Ergani ve Dicle ilçelerine komşu olan Alacakaya ilçesinin il merkezine ulaşımı oldukça kolaydır. İlçe olarak geçmişi oldukça yakın dönemlere dayanan bölgeden çıkarılan krom cevheri ilçe için oldukça önemlidir. Alacakaya satılık konut arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmaların sonucunda ilçeden çıkarılan krom cevherinin işlenmesi için 1935 yılında Etibank tarafından bir işletme tesisi kurulduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçedeki krom işletmesinin zamanla faaliyet alanı genişletmesi bölge ekonomisini oldukça geliştirmiştir. Kromun bölge ekonomisini geliştirmesi ile birlikte bölge 1987 yılında belediye teşkilatlanmasına kavuşmuştur. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşan Alacakaya zengin krom yataklarının yanı sıra zengin mermer yataklarına da sahiptir.

Alacakaya Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomi Bilgisi

Alacakaya satılık konut arayışında olan vatandaşlar ilçe ekonomisinin maden sanayi, tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede yürütülen tarım faaliyetleri kapsamından az miktarda yapılan meyve, sebze tarımının yanı sıra çoğunlukla hububat ürünleri tarımı yapılmaktadır. Alacakaya satılık ev arayanlar ilçede tarım faaliyetlerinin dışında hayvancılık faaliyetlerinin de oldukça yoğun olarak yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında genel olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yapılmaktadır. Az miktarda kümes hayvancılık faaliyetlerinin de yürütüldüğü ilçe hayvancılık konusunda diğer bölgelere göre ön plana çıkmaktadır. İlçeden konut arayışında olan vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ya da madencilik alanında çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Alacakaya Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 566’dır. İlçe nüfusunun yüzde 52,36’sını (3 bin 438) erkek, yüzde 47,64’ünü (3 bin 128) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Alacakaya satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz 6 adet mahalle ve 10 adet köy bulunmaktadır. Alacakaya satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Altınçanak Mahallesi, Altıoluk Mahallesi, Gülaman Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sularbaşı Mahallesi, Bakladamlar Köyü, Çakmakkaya Köyü, Çanakça Köyü, Çataklı Köyü, Esenlik Köyü, Gürçubuk Köyü, Halkalı Köyü, İncebayır Köyü, Kayranlı Köyü ve Yalnızdamlar Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Elazığ Alacakaya ilçesinden yana kullanmak isteyenlerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Alacakaya satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmeyi düşünebileceğiniz konutunuza bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Alacakaya Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.