/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Madencancel

Elazığ Maden Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Maden Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet. ekibi olarak konut satın almayı düşünen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Maden satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Maden Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Güneydoğu Torosların eteğinde yer alan Maden ilçesi Yukarı Fırat Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin doğusunda Alacakaya ilçesi, batısında Sivrice ilçesi, kuzeyinde ise Elazığ Merkez ve Palu ilçeleri yer almaktadır. Maden satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin yüzölçümünün 939 kilometrekare olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçe merkezinin rakımı 1054 metre olup ilçenin büyük kısmı dağlık ve engebeli arazilerden oluşmaktadır. İlçenin üzerinde yer aldığı vadi Hazar Gölü’nün aşağı kesimlerinden başlamakta olup Ergani ilçesine kadar devam etmektedir. İlçe dağlık arazi bakımından oldukça zengindir. İlçede bulunan belli başlı önemli dağlar:

  • Mihrap Dağı,
  • Haşto Dağı ve
  • Sındığık Dağı

Karasal iklim etkisi altında olan ilçede kış aylarında yoğun bir kar yağışı görülmektedir. Yağmur yağışları ise bölgeye genellikler ilkbahar aylarında düşmektedir. Maden ilçesinde satılık ev arayışında olan kişiler ilçede tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin oldukça yoğun olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yaşamayı düşünen vatandaşlar özellikle küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

Maden Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 608’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,18’ini (8 bin 334) erkek, yüzde 49,82’sini (8 bin 274) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Maden satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 2 adet mahalle ve 38 adet köy bulunmaktadır. Maden satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Ağadibek Köyü, Akboğa Köyü, Altıntarla Köyü, Arslantaşı Köyü, Bahçedere Köyü, Cumhuriyetçi Köyü, Çakıroğlu Köyü, Çalkaya Köyü, Çayırköy Köyü, Çitlikköy Köyü, Durmuştepe Köyü, Dutpınar Köyü, Eğrikavak Köyü, Gezin Köyü, Hanevleri Köyü, Hatunköy Köyü, Işıktepe Köyü, Karatop Köyü, Kartaldere Köyü, Kaşlıca Köyü, Kavak Köyü, Kayalar Köyü, Kızıltepe Köyü, Koçkonağı Köyü, Kumyazı Köyü, Küçükova Köyü, Naldöken Köyü, Örtülü Köyü, Plajköy Köyü, Polatköy Köyü, Sağrılı Köyü, Tekevler Köyü, Tepecik Köyü, Topaluşağı Köyü, Yenibahçe Köyü, Yeşilova Köyü, Yıldızhan Köyü ve Yoncapınar Köyü’dür.

Sizler de satılık daire seçimini Elazığ Maden ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Elazığ Maden satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Maden Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.