Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İliçcancel
Erzincancancel

Erzincan İliç Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

İliç Satılık Konut Arayanlar İçin ilçe Yol Haritası

Emlakjet olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İliç satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İliç Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Tarih Bilgisi

Erzincan il merkezine 116 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin yüzölçümü 1397 kilometrekaredir. Bölge geçmiş dönemlerde Kuruçay ismi ile Kemaliye ilçesine bağlı bir bucak merkezi konumda iken 1938 yılında demiryolu projesinin İliç’ten geçmesi üzerine Kuruçay kaza merkezi İliç’e taşınarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. İliç satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yaptığı bilgisine ulaşmaktadırlar. Birçok tarihi kalıntının yer aldığı ilçede Roma Uygarlığına ait kalıntılar da bulunmaktadır.

İliç Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomisi

İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Özellikle hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olarak sürdürüldüğü ilçede büyükbaş hayvanların süt potansiyeli oldukça yüksektir. Bu sütten üretilen Erzincan Tulum Peyniri ülke çapında oldukça ünlüdür. Küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin de yürütüldüğü ilçede küçükbaş hayvanlardan genellikle et üretimi yapılmaktadır. İliç satılık daire arayan vatandaşlar ilçede hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilirler.

İliç Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 922’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52,04’ünü (4 bin 643) erkek, yüzde 47,96’sını (4 bin 279) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İliç satılık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede konut tercihinde bulunabilecekleri 4 adet mahalle ve 58 adet köy bulunmaktadır. İliç satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Abdullah Paşa Mahallesi, Fatih Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Ağıldere Köyü, Akçayazı Köyü, Akdoğu Köyü, Altıntaş Köyü, Atma Köyü, Bağcuğaz Köyü, Bağıştaş Köyü, Bağlıca Köyü, Boyalık Köyü, Balkaya Köyü, Boyalık Köyü, Bozçalı Köyü, Bozyayla Köyü, Bürüncek Köyü, Büyükarmutlu Köyü, Büyükgümüşlü Köyü, Büyükköy Köyü, Çaltı Köyü, Çayyaka Köyü, Çiftlik Köyü, Çilesiz Köyü, Çobanlı Köyü, Çöpler Köyü, Çörekli Köyü, Dikmen Köyü, Doğan Köyü, Dolugün Köyü, Doruksaray Köyü, Dostal Köyü, Güngören Köyü, İslamköy Köyü, Kapıkaya Köyü, Karayaka Köyü, Kayacık Köyü, Kaymaklı Köyü, Konukçu Köyü, Kozluca Köyü, Kuran Köyü, Kuruçay Köyü, Kuzkışla köyü, Küçükarmutlu Köyü, Küçükgümüşlü Köyü, Leventpınar Köyü, Ortatepe Köyü, Özlü Köyü, Yılmaz Köyü, Yaylapınar Köyü, Yalıngöze Köyü, Yakuplu Köyü, Uluyamaç Köyü, Uğur Köyü, Turgutlu Köyü, Tabanlı Köyü, Sütlüce Köyü, Sularbaşı Köyü, Sarıpınar Köyü, Sarıkonak Köyü ve Sabırlı Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Erzincan İliç ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan İliç de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.