/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erzincan Merkezcancel

Erzincan Erzincan Merkez Satılık Ev

araması için 13 ilan bulundu

Erzincan Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Erzincan Merkez satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Erzincan Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ilinin önemli ilçelerinden biri olan Erzincan Merkez ilçesi karasal iklim özelliklerine sahip bir ilçedir. Dört bir tarafı dağlık arazilerle çevrili olan il merkezi özellikle bahar aylarında oldukça fazla yağış almaktadır. Bu sebep ile ilçe yer altı suları bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan Erzincan Ovası’nı sulayan Fırat Nehri ve kolları sayesinde ilçede yer alan tarım arazilerinde sulama problemi yaşanmamaktadır. Etrafı dağlık arazilerle kaplıdır. Bu nedenle ilçede mikroklima özelliği hissedilmektedir. Erzincan Merkez satılık ev arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçede sulu tarım faaliyetlerinin gelişmiş olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarımı yapılan tarım ürünlerinin başında arpa, buğday ve sebze ürünleri gelmektedir.

Erzincan Merkez Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 157 bin 452’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,72’sini (79 bin 858) erkek, yüzde 49,28’ini (77 bin 452) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Erzincan Merkez satılık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 62 adet mahalle bulunmaktadır. Erzincan Merkez satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akşemsettin Mahallesi, Arslanlı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Barış Mahallesi, Başbağlar Mahallesi, Başpınar Mahallesi, Bayrak Mahallesi, Bozyazı Mahallesi, Bulutlu Mahallesi, Cemal Gürsel Mahallesi, Cengiz Topel Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Davarlı Mahallesi, Demetevler Mahallesi, Derebağ Mahallesi, Dereyurt Mahallesi, Erdene Mahallesi, Ergenekon Mahallesi, Ersevenler Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gülabibey Mahallesi, Güllüce Mahallesi, Halitpaşa Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hancı Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Hocabey Mahallesi, Hürrempalangası Mahallesi, İnönü Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Kızılay Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Menderes Mahallesi, Mengüceli Mahallesi, Mertekli Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Munzur Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Sancak Mahallesi, Sarıgöl Mahallesi, Şehitserhat Mahallesi, Şelale Mahallesi, Şht. Serhat Yurtbaşı Mahallesi, Taksim Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Terzibaba Mahallesi, Üçkonak Mahallesi, Yamaçlı Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Yunus Emre Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihinizi Erzincan Merkez ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan Merkez uygun fiyatlı satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Erzincan Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.