/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tercancancel

Erzincan Tercan Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tercan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tercan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Tercan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ilinin doğusunda yer alan ilçe Yukarı Fırat Havzası’nda yer almaktadır. Tercan satılık ev arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin kuzeyinde Erzurum ilinin Aşkale ve Çayırlı ilçeleri, güneyinde Tunceli ilinin Pülümür ve Bingöl ilinin Yedisu ilçesi, doğusunda Erzurum ili batısında ise Çayırlı ilçesi yer almaktadır. Yüzölçümü 1592 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1427 metredir. İlçe toprakları humus açısından oldukça zengindir. Bu sebep ile bölge toprakları oldukça verimlidir. İlçe ekonomisinin temelini tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünlerinin başından arpa ve buğday ürünleri gelmektedir. İlçede yaşayan vatandaşlar tarım faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlayabilmektedirler. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı ilçede et besiciliği yapılmaktadır.

Tercan Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 17 bin 23’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,89’unu (9 bin 144) erkek, yüzde 48,11’ini (8 bin 479) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tercan satılık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 15 mahalle ve 69 köy bulunmaktadır. Tercan satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Ahmet Yesevi Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Camii Şerif Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gözeler Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kargın Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Mamahatun Mahallesi, Sucuali Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yollarüstü Mahallesi, Ağören Köyü, Aktaş Köyü, Akyurt Köyü, Altınkaya Köyü, Armutlu Köyü, Bağpınar Köyü, Balyayla Köyü, Başbudak Köyü, Beğendik Köyü, Beşgöze Köyü, Beşkaya Köyü, Beykonak Köyü, Bulmuş Köyü, Büklümdere Köyü, Çalkışla Köyü, Çatakdere Köyü, Çayırdüzü Köyü, Dallıca Köyü, Darıtepe Köyü, Doluca Köyü, Edebük Köyü, Elaldı Köyü, Elmalı Köyü, Esenevler Köyü, Fındıklı Köyü, Gafurefendi Köyü, Gedikdere Köyü, Gevenlik Köyü, Gökçe Köyü, Gökdere Köyü, Gökpınar Köyü, Göktaş Köyü, Güzbulak Köyü, Hacıbayram Köyü, Ilısu Köyü, İkizler Köyü, Kalecik Köyü, Karakışlak Köyü, Karacaören Köyü, Karahüseyin Köyü, Kavaklık Köyü, Kemerçam Köyü, Kızılca Köyü, Konarlı Köyü, Köprübaşı Köyü, Kurukol Köyü, Kuzuören Köyü, Küçükağa Köyü, Mantarlı Köyü, Küllüce Köyü, Mustafabey Köyü, Müftüoğlu Köyü, Oğulveren Köyü, Ortaköy Köyü, Sağlıca Köyü, Sarıkaya Köyü, Şengül Köyü, Tepebaşı Köyü, Topalhasan Köyü, Üçpınar Köyü, Yalıntaş Köyü, Yastıkköy Köyü, Yaylacık Köyü, Yaylayolu Köyü, Yaylım Köyü, Yazıören Köyü, Yenibucak Köyü, Yeşilyayla Köyü ve Yuvalı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Erzincan Tercan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzincan Tercan satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tercan Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.