/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Üzümlücancel
Erzincancancel

Erzincan Üzümlü Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Üzümlü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Üzümlü satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkındaki en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Üzümlü Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzincan ilçesinin önemli ilçeleri arasında yer alan Üzümlü ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde yer almaktadır. Erzincan ilinin yüzölçümü bakımından en küçük ikinci ilçesidir. Üzümlü satılık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin kuzey sınırında Erzincan Ovası ve Çayırlı Ovası’nın yer aldığı bilgisine ulaşmışlardır. Güney sınırını Karasu Irmağı’nın oluşturduğu ilçenin kuzeyinde Çayırlı, güneyinde Erzincan Merkez ilçesi, doğusunda ise Pülümür ilçesinin yer aldığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçe yeraltı suları bakımından oldukça zengindir. Üzümlü ilçesinin suları birçok akarsu tarafından beslenmektedir. Bu akarsulardan başlıcaları:

  • Pağnik Çayı
  • Su Deresi
  • Değirmen Deresi
  • Cimin Deresi

İlçede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede bu sebeple tarım faaliyetleri çok yoğun değildir ancak hayvancılık ilçede yoğun olarak yapılmaktadır. İlçe halkı özellikle küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenerek geçimlerini sağlamaktadır. İlçede yer alan ovalık alanların tabanında step alanları, dağlık olan kesimlerde ise meşe ağaçlarından oluşan ormanlık araziler yer almaktadır.

Üzümlü Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 390’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,02’sini (7 bin 198) erkek, yüzde 49,98’ini (7 bin 192) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Üzümlü satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 17 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Üzümlü satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Babacan Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Büyük Kadağan Mahallesi, Ciminli Baba Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çay Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fırat Mahallesi, Geyikli Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Oruçlu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Piri Sami Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Terzibaba Mahallesi, Üçler Mahallesi Yunus Emre Mahallesi, Avcılar Köyü, Bağlar Köyü, Balabanlı Köyü, Bayırbağ Köyü, Bulanık Köyü, Büyükköy Köyü, Çadırtepe Köyü, Çamlıca Köyü, Çayıryazı Köyü, Demirpınar Köyü, Denizadamı Köyü, Derebük Köyü, Esenyurt Köyü, Göller Köyü, Karacalar Köyü, Karakaya Köyü, Kureyşlisarıkaya Köyü, Ocakbaşı Köyü, Otluk Köyü, Pelitli Köyü, Pınarlıkaya Köyü ve Pişkidağ Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Erzincan Üzümlü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan sahibinden Erzincan Üzümlü satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlıca karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.