Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Erzurum Karayazı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Karayazıcancel
Erzurumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karayazı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Karayazı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Karayazı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Karayazı ilçesi geçmiş dönemlerde Erzurum ilinin Hınıs ilçesine bağlı bir köy konumunda iken 1938 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçenin eski merkezi Köprüköy ilçesine bağlı Çullu mahallesi iken sonrasında bugünkü lokasyonuna taşınmıştır. Erzurum Karayazı satılık konut arayışında olan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Karayazı ilçesi 2 bin 450 metrelik bir yükseklikte konumlanmış yerleşim birimidir. İlçenin güneyinde Karaçoban, Hınıs ve Malazgirt ilçeleri, kuzeyinde Horasan ilçesi, doğusunda Tutak ilçesi, batısında ise Tekman ve Köprüköy ilçeleri yer almaktadır. Sert karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçe Türkiye’nin en soğuk yeri olarak dikkat çekmektedir. İsmini karla kaplı düzlük anlamına gelen ‘kar yazı’ sözünden almaktadır. Engebeli arazisi ve soğuk iklim koşulları nedeni ile tarım faaliyetlerinde aktif olmayan ilçe ekonomisinin temeli hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Genellikle küçükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yoğun olarak sürdürüldüğü ilçede et besiciliği yapılmaktadır.

Karayazı Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 502’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,14’ünü (14 bin 576) erkek, yüzde 48,86’sını (13 bin 926) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karayazı satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 75 adet mahalle bulunmaktadır. Karayazı satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Abdurrahmanköy Mahallesi, Ağaçlı Mahallesi, Akarsu Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Alemdağı Mahallesi, Aliküllek Mahallesi, Anıtlı Mahallesi, Aşağıincesu Mahallesi, Aşağısöylemez Mahallesi, Aydınsu Mahallesi, Bayraktar Mahallesi, Bezirhane Mahallesi, Çakmaközü Mahallesi, Çalışkan Mahallesi, Çaltılı Mahallesi, Çatalören Mahallesi, Çavuşköy Mahallesi, Çayırbeyli Mahallesi, Çelikli Mahallesi, Çepi Mahallesi, Değirmenkaya Mahallesi, Doruca Mahallesi, Dörtpınar Mahallesi, Duruca Mahallesi, Dündar Mahallesi, Elmaağaç Mahallesi, Geventepe Mahallesi, Göksu Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Güllü Mahallesi, Hacıbayram Mahallesi, Hasanova Mahallesi, Kapanlı Mahallesi, Karaağıl Mahallesi, Karabey Mahallesi, Karakale Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Karasu Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kazbel Mahallesi, Kırgındere Mahallesi, Kırıkpınar Mahallesi, Kösehasan Mahallesi, Köyceğiz Mahallesi, Kurupınar Mahallesi, Molla Osman Mahallesi, Mollabekir Mahallesi, Muratlı Mahallesi, Payveren Mahallesi, Salyamaç Mahallesi, Sancaktar Mahallesi, Sarıçiçek Mahallesi, Selenli Mahallesi, Sukonak Mahallesi, Sulutaş Mahallesi, Şakirköy Mahallesi, Taşan Mahallesi, Tosunlu Mahallesi, Turnagöl Mahallesi, Uğurdalı Mahallesi, Ulucanlar Mahallesi, Üzengili Mahallesi, Yahyaköy Mahallesi, Yalındal Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yiğityolu Mahallesi, Yolgören Mahallesi, Yukarıcihanbey Mahallesi, Yukarıçığılgan Mahallesi, Yukarısöylemez Mahallesi ve Yücelik Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Karayazı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Karayazı’da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.