Emlakjet

Erzurum Köprüköy Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Köprüköycancel
Erzurumcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Köprüköy Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Köprüköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfusu, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Köprüköy Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ilinin önemli ilçelerinden biri olan Köprüköy ilçesi Erzurum Merkez ilçesine 58 kilometre, Pasinler ilçesine 18 kilometre, Horasan ilçesine ise 25 kilometrelik bir uzaklıkta yer almaktadır. Aras Nehri kıyı şeridinde yer alan ilçe kaplıcalar ve mesire alanları bakımından oldukça zengindir. İlçenin 3 kilometre kuzeyinde çamur kaplıcaları yer almaktadır. Erzurum Köprüköy satılık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmışlardır. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü bölge dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olup az miktarda hububat tarımı ve yoğun olarak hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçe halkının önemli geçim kaynaklarından biri olan hayvancılık faaliyetleri genellikle küçükbaş hayvancılık üzerine yoğunlaşmıştır. Et besiciliğinin yaygın olduğu ilçede yapılan tarım faaliyetlerinin bir kısmı ise hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. İlçe Kars-Erzurum E-80 karayolu üzerinde yer alıyor olmasından ötürü ilçe ulaşımı oldukça kolaydır. Pasinler ve Horasan arasında yer alan ilçe son dönemlerde hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmek isteyen vatandaşların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Köprüköy Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 178’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,38’ini (8 bin 313) erkek, yüzde 48,62’sini (7 bin 865) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Köprüköy satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 42 adet mahalle bulunmaktadır. Köprüköy satılık ev arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Ağcaşar Mahallesi, Akçam Mahalles,i Alaca Mahallesi, Aşağıçakmak Mahallesi, Aşağıkızılkale Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Buğdaylı Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Çullu Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Dilek Mahallesi, Duatepe Mahallesi, Dumankaya Mahallesi, Eğirmez Mahallesi, Emre Mahallesi, Eyüpler Mahallesi, Geyikli Mahallesi, Gölçayır Mahallesi, Güzelhisar Mahallesi, Ilıcasu Mahallesi, Karataşlar Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kıyıkonak Mahallesi, Marifet Mahallesi, Mescitli Mahallesi, Ortaklar Mahallesi, Örentaş Mahallesi, Pekecik Mahallesi, Sarıtaş Mahallesi, Savatlı Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Topçu Mahallesi, Yağan Mahallesi, Yapağılı Mahallesi, Yemlik Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi, Yılanlı Mahallesi, Yukarıkızılca Mahallesi, Yukarıkızılkale Mahallesi, Yukarısöğütlü Mahallesi ve Ziyaret Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Köprüköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Köprüköy uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.