/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şenkayacancel
Erzurumcancel

Erzurum Şenkaya Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Şenkaya Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şenkaya satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Şenkaya Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

1920’li yıllarda Örtülü isimli bir nahiye olan bölge, 1946 yılında Şenkaya ismini alarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. Erzurum ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Şenkaya ilçesi Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nin kesişim noktasında yer almaktadır. Kuzeyinde Göle ilçesi, doğusunda Sarıkamış ilçesi, batısında Oltu ilçesi, kuzeybatısında ise Olur ilçesi yer almaktadır. Şenkaya satılık ev arayışında olan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin dağlık ve engebeli bir araziye sahip olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçede yer alan belli başlı önemli dağlar: Soğanlı Dağları, Allahuekber Dağları, Kırdağ, Çember Dağları ve Ziyaret Dağları’dır. İlçenin merkezi Soğanlı Dağları ve Allahuekber Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. İlçede oldukça geniş mera ve çayırlık araziler bulunmaktadır. Bu sebeple ilçe ekonomisinin temelini hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır.

Şenkaya Satılık konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 281’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,48’ini (9 bin 228) erkek, yüzde 49,52’sini (9 bin 53) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şenkaya satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 71 adet mahalle bulunmaktadır. Şenkaya satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akşar Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alıcık Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Aşağıbakraçlı Mahallesi, Atyolu Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Balkaya Mahallesi, Bereketli Mahallesi, Beşpınarlar Mahallesi, Beykaynak Mahallesi, Çamlıalan Mahallesi, Çatalelma Mahallesi, Değirmenlidere Mahallesi, Deliktaş Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Dokuzelma Mahallesi, Dolunay Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Esence Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Evbakan Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Gezenek Mahallesi,Göllet Mahallesi, Göreşken Mahallesi, Gözalan Mahallesi, Gözebaşı Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Hoşköy Mahallesi, İçmesu Mahallesi, İğdeli Mahallesi, İkizpınar Mahallesi, İnceçay Mahallesi, Kayalısu Mahallesi, Kaynak Mahallesi, Kireçli Mahallesi, Köroğlu Mahallesi, Köşkköy Mahallesi, Kürkçü Mahallesi, Nişantaşı Mahallesi, Ormanlı Mahallesi, Oyuktaş Mahallesi, Özyurt Mahallesi, Paşalı Mahallesi, Penek Mahallesi, Sarıkayalar Mahallesi, Sarıyar Mahallesi, Sındıran Mahallesi, Söğütler Mahallesi, Susuz Mahallesi, Şenpınar Mahallesi, Tahtköy Mahallesi, Tazeköy Mahallesi, Teketaş Mahallesi, Timurkışla Mahallesi, Turnalı Mahallesi, Tütenocak Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yanıkkaval Mahallesi, Yaymeşe Mahallesi, Yazılı Mahallesi, Yelkıran Mahallesi, Yeşildemet Mahallesi, Yeşilkaya Mahallesi, Yoğurtçular Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarıbakraçlı Mahallesi, Yünören Mahallesi, Yürekli Mahallesi ve Zümrüt Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Şenkaya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Şenkaya uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.