/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uzunderecancel

Erzurum Uzundere Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Uzundere Satılık Konut Arayanlar İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlarımıza yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Uzundere satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin coğrafi bilgileri, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi sahibi edinebilirsiniz.

Uzundere Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmiş dönemlerde Tortum ilçesine bağlı bir bucak merkezi olan Uzundere, 1987 yılında ilçe statüsüe kavuşmuştur. Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan ilçe Erzurum il merkezine 84 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 3000 yıllık bir geçmişe sahip olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu uygarlıklardan başlıcaları: Hititler, İskitler, Sakalar, Persler,Doğu Roma,Sasaniler, Bagratlı Krallığı , Vaspuragan Krallığı ve Osmanlı Devleti’dir. Uzundere satılık konut arayışında olan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe sınırları içerisinde yer alan Tortum Gölü ve Tortum şelalesi ülkemizin doğal güzellikleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. İlçe Artvin Yusufeli, Tortum ve Oltu ilçelerine komşudur. İlçede bulunduğu konum sebebi ile geçiş iklimi hakimdir. Uzundere ilçesi ve vadisi coğrafi yapi ve rakımının düşük olması nedeniyle Erzurum'a göre ilik bir iklime sahip ilçenin güney ve batı kesimlerinde karasal iklim özellikleri, kuzey ve doğusunda ise Doğu Karadeniz iklimi hakimdir. Bu sebeple ilçede kışlar ılık ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Vadi içlerindeki mikroklima iklim özelliğiyle ilçede narenciye üretimi dışında tüm sebze ve meyve üretim faaliyetleri yürütülmektedir. Erzurum Uzundere satılık konut arayan vatandaşlar ilçede tarımsal faaliyetler kapsamında bağ bahçe tarımı, seracılık, meyve yetiştiriciliği faaliyetlerinin yapıldığını gözlemlemektedir. Bu faaliyetler dışında ilçede hayvancılık yapılmakta olup özellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı ilçe ekonomisindeki önemi büyüktür.

Uzundere Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 744’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,37’sini (4 bin 404) erkek, yüzde 49,63’ünü (4 bin 340) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Uzundere satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle bulunmaktadır. Uzundere satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Altınçanak Mahallesi, Balıklı Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Cömertler Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çamlıyamaç Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Dikyar Mahallesi, Erikli Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Muratefendi Mahallesi, Sapaca Mahallesi, Seyitefendi Mahallesi, Ulubağ Mahallesi, Uzundere Mahallesi ve Yayla Mahallesi’dir.

Sizler de satılık konut tercihini Erzurum Uzundere ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Erzurum Uzundere uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Uzundere Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.