/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Günyüzücancel

Eskişehir Günyüzü Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Günyüzü Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Günyüzü satılık konut bakanlar için işlerini kolaylaştıracak yeni bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerine, iklimine, tarihine ve demografik durumuna değindik. Gelin bu şirin ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Günyüzü, Türkiye Cumhuriyeti’nin en gelişmiş illerinden biri olan Eskişehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. Eskişehir ili, on dört farklı semtten meydana gelmektedir. Günyüzü ilçesi ise en kalabalık ve en gelişmiş on birinci ilçedir. Semt, 789 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık 995 metredir. Bu rakam semt merkezinde 905 metreye kadar düşmektedir. Yüksek dağlarla çevrili olan ilçede, kayalıklar geniş yer kaplamaktadır. Semt, Konya ilinin Yunak ve Çeltik ilçeleri ile aynı yol güzergahı üzerinde bulunmaktadır. İl merkezinden 135 kilometre uzakta yer alan semt,başkentimiz Ankara’dan 118 kilometre uzakta yer almaktadır. Bölgede sert karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir.

Günyüzü Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi yerleşmeyi düşündüğünüz il ve ilçeye yakınlaştıracaktır. Günyüzü satılık daire  arayışı içerisinde olanların da semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Semtin ilk sahipleri Hititler olmuştur. Daha sonra Romalıların ve Bizanslıların eline geçen ilçenin kaderi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile değişmiştir. İlçeye yerleşen Türkler bölgeyi de kapsayacak şekilde birçok beylik kurmuştur. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu olan Osman Bey’in kardeşi Gündüz Bey tarafından ilçe idare edilmiştir. Daha sonra da Osmanlı egemenliğine girmiştir. O tarihten sonra daima bir Türk yurdu olan ilçe, 1932 yılında bucak, 1972 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1990 yılında çıkan bir kanunla da müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. Semt, özellikle Kurtuluş Savaşı boyunca Milli Mücadeleyi hem maddi hem de manevi açıdan desteklemiştir. Bu yönü ile cumhuriyet tarihinin önemli konumlarından biri  olma özelliği taşımaktadır. Günyüzü satılık ev tercih edecekler böyle köklü bir tarihe sahip olan bir yerde yaşama imkanı bulacaktır. 

Günyüzü Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçede ikamet edenlerin sayısı, 6127 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin 2991’i erkek, geriye kalan 3196’sı kadındır. İlçe nüfusunun %48’i erkeklerden, %51.18’i kadınlardan  oluşmaktadır. Bölgenin nüfusu uzun yıllar azalmıştır. 2007-2016 yılları arasında sürekli olarak azalan nüfus, 2016-2017 yılları arasında küçük bir artış gösterdiyse de bugün azalma eğilimindedir. Bu durumun en önemli nedeni ilçede tarıma ve hayvancılığa dayalı bir ekonomik model olmasıdır. Sanayi tesisi bulunmadığından genç nüfusun ihtiyaçlarını karşılayamamaktadır. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Eskişehir Günyüzü satılık ev düşünenler için, bahsi geçen mahalleler nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştırlar. Siz de arayışınızı aşağıda verilen mahallelerden bir ya da birkaçında yoğunlaştırabilir, kendinize en uygun evi tercih edebilirsiniz:

 • Gümüşkonak Mahallesi
 • Kayakent Mahallesi
 • Sümer Mahallesi 
 • Ayvalı Mahallesi
 • Yenikent Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Kavuncu Mahallesi
 • Yeşilyaka Mahallesi
 • Atlas Mahallesi
 • Mercan Mahallesi
 • Özler Mahallesi
 • Çardaközü Mahallesi

Eğer Günyüzü satılık konut tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Günyüzü satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Günyüzü Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.