/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Odunpazarıcancel

Eskişehir Odunpazarı Satılık Ev

araması için 204 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Odunpazarı Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Odunpazarı satılık konut arıyorsanız ev arayan diğer herkes gibi, sizin de seçmiş olduğunuz ilçe hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacınız vardır. Seçilen bölge hakkında daha önceden fikir sahibi olmak, konut arama sürecinde daha emin adımlar ile devam etmenizi sağlayacaktır. Bu amaç ile hazırladığımız bu yazıda Odunpazarı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfusu ve iklim özellikleri gibi bir ilçeyi temel düzeyde tanıtabilecek bilgilere yer verdik. Eskişehir ilindeki ilk yerleşme yeri olma özelliğine sahiptir. Kent merkezindedir. Eskişehir'in diğer ilçelerine nazaran rakımı daha fazladır. İlçede kültür aktivitesi oldukça fazladır. Buna ek olarak Odunpazarı'nda Kurşunlu Külliyesi, Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Yeşilefendi Osmanlı Evi Müzesi ve Atatürk Müzesi bulunmaktadır. 

Odunpazarı Satılık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

Öncelikle Odunpazarı ilçesi, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Eskişehir'e bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.682 km2'dir ve denizden yüksekliği ise 960 metredir. İlçe, Eskişehir'in neredeyse yarısını kapsamaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsü İç Anadolu step bitkileridir. Karaçamlar arasında kızılçamlara da rastlanmaktadır. 

Odunpazarı satılık daire düşünenler için konumu dolayısıyla ilçede karasal iklim gözlemlenmektedir. Kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçmektedir. Yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ilçeye düşen yağış miktarı artmaktadır. Yaz aylarında ortalama sıcaklık 21,5 santigrat dereceyken kış aylarında bu sayı -0,8 santigrat dereceye düşmektedir. 

Odunpazarı Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Odunpazarı ilçesinde toplam 404.267 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,86'sı kadın olup geriye kalan %49,14''lük kısmını erkek nüfus oluşturmaktadır. Son 10 yılda ilçede tespit edilen nüfus verilerine göre, Odunpazarı'nda senelerden beri süregelen yavaş ancak düzenli bir nüfus artışı vardır. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,21 olarak tespit edilmiştir. 

İlçede yaşayanların yarısından biraz fazlasını orta yaşlı nüfus oluşturmaktadır. İlçede yaşayan kişilerin güncel eğitim düzeylerine ait verilere göre, ilçede Türkiye'nin diğer pek çok ilçesinde olduğu gibi en çok ilkokul mezunu kişiler bulunmaktadır. İlkokul mezunlarını lise mezunları takip ederken lisans mezunları üçüncü sırada gelmektedir. Türkiye'nin diğer ilçelerinden farklı olarak lisans üstü düzeyde bir eğitime sahip olan kişiler oldukça fazladır. Her ne kadar ilçede yaşayan çoğu kişi Eskişehirli de olsa ilçe içerisinde bir adet üniversite olmasının da getirdiği katkı ile birlikte başka şehirlerden gelip bu ilçede yaşamayı tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Bu insanlar en çok Afyonkarahisar, Bilecik, Konya, Ankara, Kütahya ve Erzurum illerinden bu ilçeye gelmişlerdir. 

Odunpazarı Satılık Konut Bakan Okuyucularımızın Tercih Edebileceği Mahalle Seçenekleri

Odunpazarı ilçesine bağlı olan toplam 85 adet mahalle bulunmaktadır. Odunpazarı satılık ev arayan okuyucularımızın daha kolay seçebilmeleri adına, bu mahallelerden en kalabalık olanlarının bir listesini aşağıda sıraladık: 

  • Emek Mahallesi,
  • Büyükdere Mahallesi,
  • Gökmeydan Mahallesi,
  • 71 Evler Mahallesi,
  • Vişnelik Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi.

Odunpazarı Vişnelik müstakil ev gibi bölge spesifiğinde ev arayışlarınız süresince danışmanlık hizmeti edinmek için bölgede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Odunpazarı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.