Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İslahiyecancel
Gaziantepcancel

Gaziantep İslahiye Satılık Ev

araması için 16 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

İslahiye Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. İslahiye satılık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

İslahiye, Türkiye’nin  Akdeniz Bölgesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinin birleştiği noktada yer alan Gaziantep ilinin güneybatısında yer alan bir ilçesidir. İslahiye ilçesi Hatay, Kilis, Osmaniye il sınırı ve kısa da olsa Suriye devlet sınırı olan bir ilçe olarak önemli bir coğrafi konuma sahiptir. Bulunduğu coğrafi bölgeye göre Gaziantep’in bir ilçesi olmasına rağmen Akdeniz Bölgesine aittir. İklimi, bitki örtüsü ve tarımsal faaliyetleri Akdeniz Bölgesinin özelliklerini taşır. İslahiye ilçesinde her yıl düzenlenen üzüm festivalleri vardır. Yörenin tarihinde ise M.Ö. 5500 - 5000 yıllarındaki Erken Kalkolitik Çağda yerleşimin, İslahiye Ovası civarında başladığı bilinmektedir. Gaziantep ilinin en eski yerleşim bölgelerinden birisi olarak İslahiye Ovası’ndaki çeşitli höyükler örnek gösterilmektedir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Romalı komutan Pompeius bu kente Nikopolis ismini vermiştir ve Roma’nın Suriye eyaletine bağlı bir idari yapısı olmuştur. İslahiye satılık konut arayışında olanlar için çevresindeki diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Nurdağı ilçesi,
 • Güneyinde Hatay il sınırı ve Suriye Devlet sınırı,
 • Batısında Osmaniye il sınırı,
 • Doğusunda Kilis il sınırı ile çevrilidir. 

İslahiye Satılık Konut Arayanlara İlçe İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 67.674’tür. Bu sayının yüzde 49,05’i kadın, yüzde 50,95’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 818 kilometrekare, rakımı ise 530 metredir. 1. Dünya Savaşı sırasında Mondros Ateşkes Antlaşması’ndan sonra İslahiye ve çevresi önce İngilizler sonra da Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. 1921’de imzalanan Ankara Antlaşması ile Türkiye-Suriye sınırının yeniden çizilmesi sonucunda İslahiye sınır ilçesi olarak konumlanmıştır. İslahiye satılık ev arayışında olanların tercih edebileceği toplam 69 mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları ise şunlardır;

 • Yeşilyurt Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Boğaziçi Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Çamlıca Mahallesi,
 • Altınüzüm Mahallesi,
 • Sulumağara Mahallesi.

İslahiye Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Gaziantep ilinin İslahiye ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 167 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 687 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.508 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 183.700 TL,
 • 2+1 106 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 108.438 TL,
 • 3+1 175 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 202.125 TL,

• 4+1 200 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 217.400 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Gaziantep İslahiye Atatürk Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.