/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şemdinlicancel
Hakkaricancel

Hakkari Şemdinli Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Şemdinli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şemdinli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Şemdinli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Hakkari ilinin 3 ilçesinden biri olan Şemdinli ilçesi Yüksekova ilçesinden 2 bin 110 metre yükseklikteki Haruna Geçidi ile ayrılmaktadır. İlçe içerisinde Zap Suyu’nun bir kolu olan Şemdinli deresi yer almakta olup ilçenin İran ve Kuzey Irak’a sınırı bulunmaktadır. Şemdinli satılık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe toprakları içerisinde Karadağ, Nordüz Platosu ve Terma Dağı yer almaktadır. İlçenin güney sınırını ise Arabistan’ın topraklarının kuzeye doğru sokulan kesimleri oluşturmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede üretilen tarım ürünleri genellikle ilçe üretimine yetmekte olup artan ürünler ise hayvan yemi olarak kullanılmaktadır. İlçede yapılan küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri oldukça önemlidir. Bölge halkının çoğu bu faaliyetlerle ilgilenerek geçimlerini sağlamaktadır. Bölge iklim bakımından incelendiğinde ise sert karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçede yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ise soğuk ve sert geçmektedir. İlçeye düşen yağış ise bahar aylarında en fazla oranda görülmekte olup, Ağustos ayında en düşük seviyeye ulaşmaktadır. Şemdinli satılık konut arayan vatandaşlar bölge hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin son dönemlerde hayvancılık alanında modernleşme eğiliminde olduğunu gözlemlemektedirler.

Şemdinli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 45 bin 117’dir. İlçe nüfusunun yüzde 56,61’ini (25 bin 541) erkek, yüzde 43,39’unu (19 bin 576) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şemdinli satılık konut tercihinde bulunmak isteyen vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Şemdinli satılık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Balkaya Mahallesi, Beşevler Mahallesi, Güney Mahallesi, Hacıbey Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Merkez Mahallesi, Moda Mahallesi, Orta Mahallesi, Vapurtepe Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Alan Köyü, Altınsu Köyü, Bağlar Köyü, Beyyurdu Köyü, Boğazköy Köyü, Bozyamaç Köyü, Çatalca Köyü, Çubuklu Köyü, Günyazı Köyü, Kayalar Köyü, Konur Köyü, Korgan Köyü, Öveç Köyü, Tekeli Köyü, Tütünlü Köyü, Uğuraçan Köyü, Yaylapınar Köyü VE Yufkalı Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Hakkari Şemdinli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Hakkari Şemdinli’de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.