/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Adalar Satılık Ev

araması için 24 ilan bulundu
search
Adalarcancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Adalar Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com olarak sizlere aradığınız eve ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya devam ediyoruz. Aradığınız ev Adalar satılık konut ise sizin için yaptığımız araştırmalarımızla hazırladığımız bu rehber içerisinde tüm ayrıntılara ulaşacaksınız.

 

Adalar Satılık Konut Arayanlar İçin Genel Bilgiler

Adalar Prens Adaları ya da Kızıl Adalar adıyla bilinir ve bunlar Büyükada, Heybeliada, Burgazadası, Kınalı Ada, Sedef Adası, Yassıada, Kaşık Adası, Sivri Ada ve Tavşan adası olarak toplam da 9 adadan oluşur. Anadolu Yakası’nda ve güney bölgesinde yer alırlar. 9 adet adanın sadece 5 tanesinde yerleşim bulunuyor. Bunlar Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadasıdır. 

 

Adaların toprağı, demir ve oksitli kırmızı topraktır. Bu nedenle de Kızıl Adalar denilmektedir. Bu toprak çeşidi ağaç, sebze ve meyve tarımına elverişlidir. Bu çevre aynı zamanda maden bakımından da zengindir. Büyükada’da eskiden demir çıkarılıp işlendiği, Heybeliada’da Çamlimanı bölgesinde bakırla karışık demir yataklarının bulunduğu ve saf bakır madenlerinin çıkarıldığı bilinir. Boraks madeni de yine bu adalarda olduğu bilinmektedir. Adalar satılık ev düşünenler için ve adaların diğer özelliklerini de bu rehberde bulacaksınız.

 

Adalar Satılık Konut Tercih Edenler İçin İklim ve Bitki Örtüsü

Adaların iklimi genel olarak bakıldığında neredeyse İstanbul ile aynıdır. Adalar satılık konut düşünenler içinse adaların konumlarını göz önüne aldığımızda bazı özellikleriyle farklılıklar gösterirler. Sıcaklığı birkaç derece fazla olan Adalar’da kış ayında kar çok az görülür. Yazın ise İstanbul’a kıyasla daha az yağış alır. Sonbahar genel olarak İlkbahar ayından daha sıcak geçer. Genelde İstanbul’un aynı olan rüzgar rejimi sadece Adaların konumu gereği etkisini yumuşak geçirir. Karşı kıyısında bulunan Aydos, Alemdağı, Kayış Dağı, Küçük ve Büyük Çamlıca tepeleri Kınalıada hariç tüm adaları poyraz rüzgarlarından korur. Kışın Karayel rüzgarları olan adalarda Batı – Karayel adalar çevresinde fırtınalara yol açan en tehlikeli rüzgarlardan biridir. Sıcak mevsimlerde meltem rüzgarları hakim olan adalarda en sevilen dönem yaz mevsimleri olmuştur. 

 

Adalar çeşitli ve zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Makiler, çamlar hakimdir. Akdeniz ikliminin bitkisi olan makiler ilkbaharda çiçeklenerek çok hoş bir kokuya sahip olur. En çok görülen ağaç tipleri Taşmeşesi, sakız, süpürge çalısı, kocayemiş, katırtırnağı, mersin, bodur ardıç, laden dışında yabani zeytin, adaçayı, lavanta, zakkum, kekik de sık olarak rastlanır. Adaların karakteristik bitkilerinden biri de mimozadır. Adalarda sahip olacağınız Kınalıada satılık ev ile burada yaşarken gün içinde gezintiye çıktığınızda etraftaki şebboylar, petunyalar, sümbül ve laleleri, sarı beyaz pompon gülleri, kasımpatıları ve ortancaları ile rengarenk ortamın keyfine varırken, yaydıkları güzel kokular sayesinde huzurla minik yürüyüşler yapabilir günün stresini atabilirsiniz. 

 

Adalar Satılık Konut Düşünenler İçin Ekonomik, Demografik  ve Satış Piyasası Bilgileri

Adalar’ın çok tercih edilen ve zengin bir yazlık semt olması yanında turisttik yönü de Büyükada başta olmak üzere ilçenin daha çok hizmet vermesini ve diğer adalara kıyasla iş gücü anlamında daha çok göç almasına sebep olur. Büyükada satılık yalı için tercihte bulunanlar için iş olanakları da çok önemli olduğu varsayıldığında bir çok restoran ve cafeler bulunan, dondurmacıları ile meşhur olan bu ada iş olanakları anlamında çok zengindir.  Toplam nüfusu 2018 verilerine göre 16.119 kişi olduğu hesaplanmıştır. Kadın ve erkek oranlarına bakarsak kadın oranı %47.35, erkek oranı  %52.65’dir. Yerleşik nüfusa bakıldığında orta yaş hakimdir. Toplam konut sayısı 18.306 adet olan adalara hane halkına düşen kişi sayısı 2.64’tür.

 

Satış piyasasına baktığımızda emlakjet bölge raporuna göre ortalama alanı 120 metrekaredir. Metrekare başına  birim fiyatı ortalama olarak  6.111 Türk Lirasıdır. Ortalama konut fiyatları 733.200 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır.  Bu konutların ortalama geri dönüşleri 30 yıldır. Dikkat edilmesi gereken ayrıntı da şudur ki bu rakamlar ortalama fiyatlardır. Adalara, dönemlere ve konut tiplerine göre farklılık gösterir. Adalar satılık konut sahibi olacakların bu ayrıntıları göz ardı etmemeleri gerekir.  Emlakjet bölge raporunca hazırlanan konut tipine göre dağılımlara bakacak olursak;

 

 • 1+1 65 metrekare evlerde 6426 TL metrekare birim fiyatıyla 417.885 Türk Lirası
 • 2+1 85 metrekare evlerde 5634 TL metrekare birim fiyatıyla 478.890 Türk Lirası
 • 3+1 120 metrekare evlerde 6110 TL metrekare birim fiyatıyla 733.200 Türk Lirası
 • 4+1 160 metrekare evlerde 8280 TL metrekare birim fiyatıyla 1.324.800 Türk Lirası’dır.

 

Sizler de huzur veren doğasıyla sizleri mest edecek adalarda ev sahibi olmak istiyorsanız en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden adalar satılık köşk ilanlarına ve adalarla ilgili diğer ilanlara ulaşabilmek ve hayalinizdeki eve kavuşabilmek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

İstanbul Adalar Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İstanbul Adalar Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İstanbul Adalar Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Arnavutköy Karaburun Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Ataşehir Atatürk Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ataşehir Yenişehir Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Avcılar Yeşilkent Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Proje Firmasından İstanbul Avcılar Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.