/static/img/logo.svg
search
Ataşehircancel

Ataşehir Satılık Konut

araması için 986 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ataşehir Satılık Konut Arayanlara Yardımcı Olacak Bilgiler

 

Ataşehir satılık konut arayanlar için ilçenin analizini yaptık ve size aradığınız konutu daha rahat bulmanız için değerli bilgiler derledik. Bölgedeki konut projelerini hızlıca inceleyebilir, dikkat etmeniz gerekenlere göz atabilirsiniz.

 

Ataşehir Satılık Konut Bakarken İlçe Rehberiniz

 

2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan Ataşehir,  son yıllarda nüfusu hızla çoğalan, sitelerin bir bir yükseldiği, plazaların, rezidansların arttığı modern yaşamın hüküm sürdüğü bir ilçe haline geldi. Anadolu Yakası’nda bulunan Ataşehir’in  batısında Kadıköy, ve doğusunda Sancaktepe, güneyinde Maltepe, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ilçeleri bulunur. Nüfusu 405.974 olan Ataşehir’in 17 mahallesi bulunuyor. İstanbul’un yaşanabilir sakin semtleri arasında yer alan Ataşehir yatırım ve konut açısından da oldukça tercih edilen bir muhit.  Satılık konut arayanlar yatırım için Ataşehir’in doğru adres olduğunu biliyor. Siz de sahibinden Ataşehir satılık konut fırsatlarını hemen emlakjet.com’dan inceleyebilirsiniz.

 

  • Ataşehir’e bağlanan mahalleler:

Bölgeyi biraz analiz edecek olursak gittikçe büyüyen Ataşehir’in Boğaziçi Köprüsü’ne giden O-4 bağlantı yolu Ataşehir İlçesi’nin kuzey sınırını oluşturuyor. Barbaros Mahallesi Ataşehir sınırlarına dahil. Önceden Kartal sınırlarında bulunan Ferhatpaşa Mahallesi’nin E-80 ve D-100 bağlantı yolu güneyinde kalan kalan kısmı, Ataşehir’e bağlandı. Hızla büyüyen ilçede, Ümraniye sınırlarında bulunan Mustafa Kemal Mahallesi’nin yaklaşık dörtte üçü de Ataşehir’e bağlandı. Öte yandan Namık Kemal Mahallesi’nin küçük bir kısmı, Göztepe Libadiye Caddesi, Üsküdar’a bağlı Fetih, Örnek ve Esatpaşa mahalleleri de Ataşehir’e bağlananlar arasında.

 

  • Ataşehir’de ulaşım:

Merkeze uzaklığı 27 kilometre olan ilçenin ulaşım ağı gün geçtikçe gelişiyor. Ataşehir satılık daire bakanlar istedikleri muhiti iyi belirlemeli. İlçe, iki köprüye de oldukça yakınken Anadolu otoyolu ve TEM otoyolunun kesişiminde bulunur. Otobüs, minibüs, raylı sistem seçenekleri bulunan bölgeye en yakın metro durakları Kozyatağı ve Bostancı’dır. Yeni metro projesi ise M8 Bostancı-Dudullu Metro Hattı ile Ataşehir’deki ulaşım sorununu tamamen bitirecek. Anadolu Yakası’nda doğu-batı aksındaki hatları kuzey-güney doğrultusunda bağlayacak olan metro duraklarını sizler için sıraladık. Metro durakları şu şekilde; Bostancı, Emin Ali Paşa, Ayşekadın, Kozyatağı, Küçükbakkalköy, İçerenköy, Kayışdağı, Türkiş Blokları, Modoko, Dudullu, Yukarı Dudullu, Depo. Ataşehir’in içinden metronun geçecek olması da uzakları yakın kılacak. Bu da bölgedeki konut projelerini artırdığı gibi değerlenmesine de katkı sağlıyor.

 

  • Ataşehir'in mahalleleri:

Ataşehir’in en ucuz semti Yeni Sahra olarak bilinirken Ataşehir Atatürk Mahallesi satılık daire ilanlarını ve fiyatlarını Emlakjet.com’dan detaylı olarak görebilirsiniz. İlçenin; Küçükbakkalköy Mahallesi, Kayışdağı Mahallesi, İçerenköy Mahallesi, İnönü Mahallesi, Aşık Veysel Mahallesi, Örnek Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Ferhatpaşa Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Esatpasa Mahallesi, Fetıh Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Mustafa Kemal Mahallesi, Yeni Çamlıca Mahallesi, Yeni Sahra Mahallesi, olmak üzere 17 mahallesi bulunuyor.

 

Ataşehir Satılık Konut Yatırımları

 

Ataşehir sakin, güvenli ve refah seviyesi yüksek bir ilçe. Bölgedeki konut projelerinde de alıcılar için her şey düşünülüyor. Güvenliği yüksek, tam donanımlı, sosyal donatı alanları yüksek ve güvenilir inşaat firmaları tarafından sağlam yapılar inşa ediliyor. Yapıların özelliklerine ve mahallelere göre fiyat aralıkları da değişen ilçede 2019 yılında teslim edilecek birçok proje bulunuyor. Örneğin Ataşehir satılık konut İçerenköy Mahallesi arayanlar için İçerenköy’de 75.923 kişi yaşarken bölge her açıdan hızla büyüyor ve gelişiyor. İstanbul’un 438 metre yüksekliğiyle en yüksek 3. noktası olan Kayışdağı’ndan adını alan Kayışdağı Mahallesi de Yeditepe Üniversitesi’ni bünyesinde barındırmasıyla hareketliliğini her geçen gün artıran yerlerden biri. Nüfusu 39.881 olan mahalle; sağlık, eğitim, sosyal yaşam, ekonomik hayat bakımından da gelişmiştir. Ataşehir’in her mahallesi gelişmiş ve yaşam standartı açısından konut alımı açısından tavsiye edilen yerler arasında. Siz de sahibinden Ataşehir satılık konut fırsatlarını hemen emlakjet.com’dan inceleyebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Ataşehir Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.