/static/img/logo.svg
search
Bahçelievlercancel

Bahçelievler Satılık Konut

araması için 4.640 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bahçelievler Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Bahçelievler satılık konut arayışınızı nihayete erdirmeden önce, ilçeyi daha yakından tanımak istemez misiniz? Bahçelievler’in coğrafi özelliklerinden, emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Bahçelievler ilçesi, 16.7 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunmaktadır. İlçe güneyinde Bakırköy, batısında Küçükçekmece, kuzeyinde Güngören gibi yerleşim merkezleri ile komşudur. 11 mahalleden oluşan Bahçelievler ilçesi, 1992 yılında çıkan bir kanun ile Bakırköy’den ayrılarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren, ilçe belediyesi faaliyet göstermektedir. Herhangi bir köy yerleşiminin bulunmadığı Bahçelievler ilçesi, tarihi yarımadaya ve Atatürk Havaalanına oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu durum, ilçedeki ticari faaliyetlerin hızlı bir şekilde gelişmesine katkı sağlamıştır. 

 

Bahçelievler Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi 

Bahçelievler satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin çok eskiye dayanan geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçedeki ilk yerleşimin milattan önceki çağlarda yapıldığını kanıtlamıştır. Fakat bölgenin en iyi bilinen hükümdarları Bizanslılar’dır. Bilhassa Doğu Roma İmparatorluğu döneminde tarım ve bağcılık faaliyetlerinin yoğunlaştığı ilçenin eski adı Hepdemon idi. Başkent İstanbul’a ve Marmara Denizi’ne yakınlığı sebebiyle hem askeri hem de ticari açıdan çok rağbet gören ilçe, 1453 yılında İstanbul’un fethi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Padişaha ve ailesine ait arazilerin yer aldığı ilçe, Cumhuriyet Dönemi’nde gerçekleştirilen imar projeleri ile hızlı bir şekilde gelişmiştir. 25 Ağustos 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olan Bahçelievler’de, sosyo-ekonomik gelişim hızlanmıştır. 

 

Bahçelievler Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçede yaşayanların sayısı 594.053 kişiye ulaşmıştır. Bu hali ile ilçe, İstanbul’un en kalabalık on ilçesinden biridir. Bölgede yaşayanların %49.81’i kadın, geriye kalan %50.19’u erkektir.  On bir mahalleden oluşan ilçede, nüfus dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Bahçeli satılık ev tercihinde bulunacaklar aşağıdaki on mahalleden birini seçebilirler:

 

 • Zafer Mahallesi
 • Kocasinan Merkez Mahallesi
 • Soğanlı Mahallesi 
 • Siyavuşpaşa Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Şirinevler Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Cumhuriyet mahallesi
 • Yenibosna Merkez Mahallesi
 • Çobançeşme Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi 

 

Bahçelievler Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, kentte toplam 212.145 adet konut bulunmaktadır. Her konutta yaklaşık 3.64 kişi yaşamaktadır. Bahçelievler’de satılık daireler ortalama 105 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 3.083 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile ortalama ev bedeli 323.715 Türk Lirası ve civarındadır. Ancak bu ev bedeli, ortalama bir rakamdır ve konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Bahçelievler satılık sıfır daire bakan bir kişinin, bu ortalama rakamın üstüne çıkması oldukça muhtemeldir. Lokasyon üzerinden düşünecek olursak da, Bahçelievler Soğanlı satılık daire ev bedeli 341.763 liraya kadar çıkmaktadır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir. 

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 195.230  Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 278.370  Türk Lirası
 • 3+1, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 399.500 Türk Lirası 

 

Eğer Bahçelievler satılık konut arayışınızda kararlı iseniz, ilçedeki emlakçılara danışabilir veya sahibinden satılık daire Bahçelievler Şirinevler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
TÜİK 2019 Mayıs Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2019 Mayıs Konut Satış İstatisti...

17 Haziran 2019

Esenyurt Konut Ortalama Geri Dönüş Sü...

Esenyurt Konut Ortalama Geri Dönüş Sü...

17 Haziran 2019

İMSAD 2019 Nisan Verileri Açıklandı

İMSAD 2019 Nisan Verileri Açıklandı

16 Haziran 2019

Elite Concept Projesinde Babalar Günü...

Elite Concept Projesinde Babalar Günü...

15 Haziran 2019

İmar Barışı Başvuru İşlemleri İçin So...

İmar Barışı Başvuru İşlemleri İçin So...

14 Haziran 2019

Bahçelievler Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.