Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Beşiktaş Satılık Ev

araması için 543 ilan bulundu
search
Beşiktaşcancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Beşiktaş satılık konut arayanlara ilçe rehberi

Beşiktaş satılık konut ararken merak edebileceğiniz bilgileri sizler için derledik. Emlakjet.com’dan ilanlarımızı incelerken doğru kararı hızlıca verebilirsiniz. İstanbul’un tarihi semtlerinden olan Beşiktaş, 2013 verilerine göre 186 bin 570 nüfusa sahiptir. Yüzölçümü ise bin 529 hektardır. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin Avrupa Yakası ayağını oluşturan Beşiktaş, Ortaköy ve Tophane’nin arasında kalır. Merkezi özelliğiyle her daim kalabalık olan ilçenin komşuları arasında ise; Sarıyer, Şişli, Beyoğlu bulunur. Beşiktaş’ın doğusunda ise İstanbul Boğazı yer alıyor. Bunlardan Levent, Yıldız ve Etiler’in denize yakınlığı daha azdır. Ayrıca ilçe ticari hayatın merkezidir. 2 bine yakın iş merkezi, plaza, lüks otelin bulunduğu Beşiktaş’ta yüksek iş merkezleri sizi karşılar. Ulaşımın oldukça rahat olduğu Beşiktaş’ta deniz ve kara ulaşımı seçenekleri fazladır. Beşiktaş satılık konut düşünenler için ulaşım yönünden hiçbir soru işareti yoktur.

 

Beşiktaş satılık konut arayanlara ulaşım bilgisi

  • Toplu ulaşım duraklarının merkezidir.
  • İlçeden ana arterlere ulaşım toplu taşımayla rahatça sağlanır.
  • Beyoğlu, Sarıyer ve Harbiye’ye bir minibüsle gidilebilir.
  • Metrobüs Hattı’nın son durağı olan Zincirlikuyu durağı Beşiktaş’ta bulunur.
  • Deniz seferlerinin de merkezidir. Beşiktaş’tan Üsküdar’a, Kadıköy’e geçilebilir.
  • Bebek, Aranavutköy, Ortaköy, iskelelerinden ise daha çok turistlere boğaz turları yapılır.

 

Beşiktaş satılık konut arayanlara mahalle rehberi

İstanbul’un en kalabalık nüfusa sahip olan olan ilçelerinden Beşiktaş’ın 23 mahallesi bulunur. Mahallelerin her birinin kendine ait karakteristik özellikleri bulunur. Tarihi yapısını da korumaya çalışan Beşiktaş mahalleri köklü geçmişiyle de sizi kucaklar. Beşiktaş satılık konut arayanlar için bu mahalleler; Ortaköy, Abbasağa, Akat, Balmumcu, Dikilitaş, Bebek, Etiler, Cihannüma, Arnavutköy, Muradiye, Kuruçeşme, Gayrettepe, Mecidiye, Konaklar, Levazım, Kültür, Nisbetiye, Levent, Yıldız, Ulus, Sinanpaşa, Türkali, Vişnezade Mahalleleridir. Beşiktaş Abbasağa satılık daire düşünüyorsanız  ortalama konut fiyatı 2017 verilerine göre 663 bin 480 TL’dir. Beşiktaş’ın her mahallesi yatırımcıların mercek altına aldığı yerler. Her birinde ayrı ayrı konut projeleri oldukça rağbet görüyor. Mahalleler hakkında ev alırken işinize yarayabilecek bazı bilgileri derledik.

 

  • Bebek: Tarihi dokusuyla öne çıkan Bebek’in ismini alması Osmanlı dönemine dayanır. Asayiş sağlanması için Fatih Sultan Mehmet’in Bebek Çelebi adlı bölğkbaşını atamasıyla semt bugünkü adını almıştır.
  • Arnavutköy: Yerleşim olarak da nüfus yoğunluğu yüksek olan semtte Beşiktaş satılık konut seçeneklerine göz atılabilir. Kuruçeşme’ye yakındır. Hestai adıyla anılan semtin yine Fatih döneminde adını Arnavutköy olarak aldığı bilinir.
  • Yıldız: Beşiktaş’ın tarihi yerlerinden biri de Yıldız’dır. Yıldız’ı Palanga ve Emirhan Caddesi, Yıldız Parkı çevreler. Yerleşim bölgesi çoğunlukla Barboros Bulvarı’ndadır. Beşiktaş Yıldız satılık daire seçenekleriyle hem ticari hayatın hem tarihin merkezinde olabilirsiniz.
  • Ortaköy: Özellikle turistlerin uğrak yeri meşhur Ortaköy’den de bahsetmeden olmaz. Ortaköy Camii ve Boğaziçi Köprüsü manzarasıyla muhteşem bir tablo çizen Ortaköy’de yaşamak isteyenlerin de sayısı bir hayli fazla. Eski ve yeni senteziyle gelişimini sürdüren semtte konut projeleri de yaygınlaşıyor. Beşiktaş Ortaköy satılık daire fiyatları ise konut tipine göre farklılık gösterirken 1+1 daireler 200 bin TL’den başlangıç gösteriyor.

 

Beşiktaş satılık konut arayanlara fiyat bilgisi

Beşiktaş satılık konut arayanların dikkat ettiği en önemli husus bütçesine uygun olması. Diğer dikkat edilmesi gerekenler arasında ise; güvenilir olması, konut tipinin kullanışlı olması, ulaşımın rahat olması, site ya da apartman yönetiminin iyi olması sadece bir kaçı. Ama en önemlisi değerinin ne kadar olduğu. Beşiktaş satılık daire fiyatları 2017 verilerine 4.11 oranında artış gösterdi. Fiyatı en çok artan Kuruçeşme olurken, en ucuz semt ise Muradiye oldu. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden Beşiktaş satılık konut fiyatları listelerimizi hemen inceleyerek doğru kararı verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.