Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Gaziosmanpaşa Satılık Ev

araması için 764 ilan bulundu
search
Gaziosmanpaşacancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gaziosmanpaşa Satılık Konut Arayanlar İçin Yol Rehberi

İstanbul’un geç dönem yerleşim yerlerinden Gaziosmanpaşa1950’li yıllardan sonra gelişmeye başlamış, 1963’te ilçe idari yapısına yükseltilmiştir. 2007 yılına kadar İstanbul’un en kalabalık ilçesi unvanı bulunan Gaziosmanpaşa satılık konut araştırması yapanların ilk tercihiydi. Daha sonra 2008’de çıkan yeni yasa ile Arnavutköy ve Sultangazi ilçe haline getirilip Gaziosmanpaşa’dan ayrıldıklarında ilçe nüfusu azaldı ve şu anda en kalabalık ilçeler sıralamasında 9. sıraya geriledi. Toplam yüzölçümü 38 kilometrekare olan ilçenin 2017 yılı rakamlarına göre nüfusu 497.959 kişi.

 

Gaziosmanpaşa satılık konut tercihi yapacakların öncelikle mahalleler arasında bir sıralama oluşturması önemlidir. Listeleme sayfalarının mahalle filtreleme özelliğini kullanarak mahalle odaklı ev ilanlarına ulaşabilirsiniz. Sonrasında incelemek istediğiniz kriterdeki eve ilanları seçiminizi kolaylaştıracaktır.

 

Gaziosmanpaşa Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

Gaziosmanpaşa ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. İlçe alanı daha önceden Eyüp ve Çatalca ilçe sınırları içerisindeydi. Güncel ilçe merkezinin bulunduğu topraklar 1950’li yıllara kadar taşlı ve kıraç bir özellik göstermekteydi dolayısıyla halk arasında Taşlıtarla olarak isimlendirilmişti. Bugün Taşlıtarla olarak bilinen yerde gökdelenler, alışveriş merkezleri, eğlence merkezleri ve bilgisayar okulları ile modern bir şehir konumundadır. Gaziosmanpaşa merkez satılık daire ilanlarına göz atmak için listeleme sayfalarımıza ulaşabilirsiniz. Çevresindeki diğer ilçeler ise; Sultangazi ilçesi, Eyüp ilçesi, Bayrampaşa ilçesi ve Esenler ilçesidir.

 

Gaziosmanpaşa Satılık Konut Seçebileceğiniz Mahalleler

 

 • Yenidoğan Mahallesi,
 • Pazariçi Mahallesi,
 • Fevzi Çakmak Mahallesi,
 • Karlıtepe Mahallesi,
 • Mevlana Mahallesi,
 • Sarıgöl Mahallesi,
 • Şemsipaşa Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Yıldıztabya Mahallesi,
 • Bağlarbaşı Mahallesi,
 • Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi,
 • Yeni Mahalle Mahallesi,
 • Karadeniz Mahallesi,
 • Kazım Karabekir Mahallesi,
 • Karayolları Mahallesi.

 

En çok konut aranan mahallelerden Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı satılık daireler ve diğer tüm mahalleler için listeleme sayfamızı incelemeyi unutmayın.

 

Gaziosmanpaşa İlçesinde Ulaşım ve Sağlık Hizmetleri

Gaziosmanpaşa satılık daire sahibi olmak isteyenler için ilçe ulaşım koşullarını araştırdık. T4 Topkapı – Habibler hafif tramvay hattı ile toplu taşımanın büyük bölümü sağlanmaktadır. Onun haricinde İETT, Özel Halk Otobüsü, Minibüs ve Dolmuşlar ilçe içinde ulaşımında büyük rol sahibi. Çevre yoluna yakın mesafede olması dolayısıyla ilçeler arası rahat bir ulaşım söz konusudur. Taksim, Şişli ve Yenibosna gibi ana merkezlere otobüs hatları mevcuttur.

 

Gaziosmanpaşa’da sağlık hizmetleri 7 adet özel hastane, 13 adet sağlık ocağı, 4 adet özel laboratuvar ile 4 adet özel diyaliz merkezi bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır.

 

Gaziosmanpaşa Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Bölge Konut Piyasası

Gaziosmanpaşa gecekondulaşmanın yoğun olarak yer olduğu ilçelerden birisidir. Son yıllarda gerçekleştirilen altyapı, peyzaj ve ulaşım çalışmaları ile sürekli gelişme gösteriyor. Yıllar içerisinde konut gelişimi nüfus çoğalmasıyla bağlantılı gelişme gösterdi. 2003 yılından 2014 yılına kadar yüzde 159 oranında konut satış fiyatlarında artış göstermiştir. Gaziosmanpaşa satılık konut tercihinize yardımcı olacak konut satış piyasası Emlakjet 2019 Ocak verilerine göre ilçe ortalama konut alanı 100 metrekare, birim fiyatı ise 3.024 TL/metrekare’dir.

 

Seçeceğiniz evin mahallesi, merkeze yakınlığı, çevresindeki sosyal alanlara yakınlığı gibi birçok etkenlere göre fiyat değişiklik gösterebilmektedir. Evinizin konforunda emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Gaziosmanpaşa Beşyüzevler gibi pek çok seçeneği bulabileceğiniz listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Konut tipine göre 2019 Ocak Ayı satış fiyatlarının ortalaması;

 

 • 1+1, 73 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 349.946 TL,
 • 2+1, 90 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 268.830 TL,
 • 3+1, 130 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 430.170 TL,
 • 4+1, 168 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 484.512 TL,
 • 5+1, 176 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 454.432 TL’dir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.