Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Güngören Satılık Ev

araması için 250 ilan bulundu
search
Güngörencancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Güngören Satılık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Güngören satılık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. İlçeyi daha yakından tanımanızı sağlayacak bu yazıyı, sizler için hazırladık. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında kafanıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacaksınız.  Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un batısında yer alan ilçe Çatalca Yarımadası üzerinde bulunmaktadır ve 8.30 kilometrekarelik yüzölçümü ile bölgenin en küçük yerleşim noktasıdır.  1992 yılında çıkan bir kanun ile  Bakırköy’den ayrılarak, ilçe statüsüne kavuşan Güngören’in doğusunda Zeytinburnu ile Esenler, güneyinde Bakırköy, batısında ise Bahçelievler bulunmaktadır.  Köy veya bucak yerleşiminin olmadığı ilçenin denizden yüksekliği 50 metredir. İlçe statüsüne kavuştuğundan beri, bölge hızlı bir şekilde kentleşmiştir. Birçok toplu konut projesinin hayata geçtiği ilde, nüfus yoğunluğu oldukça yüksektir. 

 

Güngören Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler 

Yazının bu kısmında, ilçedeki eğitim, sağlık ve ulaşım hizmetlerinin durumundan bahsedeceğiz. Zira hiç şüphesiz, Güngören satılık ev düşünen bir kişi, ilçede kamu hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyecektir. İlçede çok sayıda eğitim kurumu yer almaktadır. İlköğretim ve ortaöğretim kurumlarının toplam derslik sayısı 620’ye ulaşmıştır. İlçedeki öğrenci sayısı 37.507’dir. Türkiye’nin önemli eğitim kurumlarından biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Davutpaşa Kampüsü de burada yer almaktadır. İlçede belediyeye bağlı bir halk kütüphanesi bulunmaktadır. Bölgede sağlık hizmetleri oldukça gelişmiş bir vaziyettedir. 15 sağlık ocağı, 5 hastane, 4 adet tıp merkezi ve 106 tane eczane hizmet vermektedir. Ayrıca ilçedeki ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Çok sayıda otobüs ve minibüs seferinin düzenliği olarak işlediği Güngören’e, komşu ilçelerden doğrudan ulaşmak mümkündür. 

 

Güngören Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019’da yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşayanların sayısı 289.331 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.56’sı kadın, %50.44’ü erkektir. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmıştır. Nüfus artış hızının eksilerde seyrettiği ilçede, nüfus yoğunluğu bir hayli fazladır. Köy veya bucak yerleşiminin olmadığı ilçede, 11 mahalle bulunmaktadır. Güngören satılık daire arayanlar aşağıda tam listesi yer alan mahallelerden birinde yoğunlaşabilirler:

 

 • Güneştepe Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Gençosman Mahallesi
 • Mareşal Çakmak Mahallesi
 • Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi
 • Haznedar Mahallesi
 • Akıncılar Mahallesi
 • Tozkoparan Mahallesi
 • Güven Mahallesi
 • Sanayi Mahallesi
 • Mehmet  Nesih Özmen Mahallesi 

 

Listenin yedinci sırasında olmasına rağmen Akıncılar Mahallesi’ne talep son zamanlarda artmıştır. Bu sebeple sahibinden satılık daire Güngören Akıncılar düşünen kişiler, oldukça hareketli bir emlak piyasası ile karşılaşacaklardır. 

 

Güngören Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Güngören’de satılık evler yaklaşık 100 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 3032 Türk Lirası’dır. Daha net bir ifade ile, Güngören satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 303.200 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Bu ortalama rakam, konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Güngören satılık daire Güneştepe arayışındaki bir kişinin, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir konut için 246.240 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ise, ev bedelleri aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır: 

 

 • 1+1, 66 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 201.564 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire  264.600   Türk Lirası
 • 3+1, 123  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 388. 065 Türk Lirası
 • 4+1, 160 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 484.000  Türk Lirası 

 

Eğer Güngören satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti talep edebilir veya Güngören Mareşal Çakmak satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.