Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Zeytinburnucancel
İstanbulcancel

İstanbul Zeytinburnu Satılık Ev

araması için 266 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Zeytinburnu Satılık Konut Düşünenler için İlçe Rehberi 

Zeytinburnu satılık konut düşünenler için, kente dair tüm önemli bilgiler tek bir yazıda topladık. Zeytinburnu ilçesi,  Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş kenti olan İstanbul’da bulunmaktadır. İlçenin doğusunda Fatih, kuzeydoğusunda Eyüpsultan, kuzeyinde Bayrampaşa, batısında Güngören ile Bakırköy, kuzeybatısında Esenler ilçesi bulunmaktadır. Güney şeridi ise Marmara Denizi ile çevrilidir. İlçe, 1116 kilometrekarelik bir alan üzerinde bulunmaktadır. Zeytinburnu’nun denizden yüksekliği yalnızca 10 metredir. İlçe ismini, coğrafi yapısından almaktadır. Yüzyıllar öncesinde yer alan zeytin ağaçları da bölgeye adını vermiştir. 1 Eylül 1957 yılında çıkan bir yasa ile İstanbul’un on dördüncü ilçesi olmuştur. İlçe, üç farklı vakıf üniversitesine ev sahipliği yaptığından, birçok öğrenci bölgede yaşamayı tercih etmektedir. 

 

Zeytinburnu Satılık Konut Arayanlara İlçe Ekonomisi

Zeytinburnu satılık ev tercih etmeden önce kentin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olabilir. İlçenin, kent merkezine yakınlığı bölgedeki sanayi tesislerin sayısının artmasına neden olmuştur. Bölgede çok sayıda deri imalathanesi ve giyim ayölyesi bulunmaktadır. Zeytinburnu, Osmanlı Devleti döneminde de fabrikaların, imalathanelerin bulunduğu bir yer olma özelliği taşımaktadır.  Bu sebeple, orta ve dar gelirliler için ilçe, güzel bir yerleşim alanı olarak ön plana çıkmaktadır. Genellikle Zeytinburnu satılık evler krediye uygun bir niteliğe sahiptir. 

 

Zeytinburnu Satılık Konut Arayanlar İçin Ulaşım Bilgisi

 

 • İlçeden Marmaray hattı geçmektedir. Kazlıçeşme durağı burada bulunmaktadır.
 • T1 ve M1 Metro hatları ilçeden geçmektedir. 
 • Mavi minibüsler ve sarı minibüsler, çok sık bir şekilde sefere çıkmaktadır. 
 • Eminönü, Beyazıt ve Mecidiyeköy’e sürekli olarak otobüs seferleri yapılmaktadır.

 

Zeytinburnu Satılık Konut Mahalle Bilgisi

2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçede toplam 285.935 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin,  %49.85’i erkek, geriye kalan %50.15’i kadındır. Bölgede yaşayanların önemli bir bölümü Türkmenlerden oluşmaktadır. İlçe, on üç mahalleden oluşmaktadır. Hiç köy yerleşimi bulunmakdır. Zeytinburnu satılık ev düşünenler, aşağıdaki yerleşim noktalarından birini tercih edebilirler:

 

 • Telsiz Mahallesi
 • Sümer Mahallesi
 • Çırpıcı Mahallesi 
 • Nuripaşa Mahallesi
 • Veliefendi Mahallesi 
 • Seyitnizam Mahallesi
 • Yeşiltepe Mahallesi
 • Gökalp Mahallesi
 • Beştelsiz Mahallesi

 

İlçenin en kalabalık üçüncü ilçesi olan Çırpıcı Mahallesi, son dönemlerde yerel halkın dikkatini çekmektedir. Sahibinden satılık daire Zeytinburnu Çırpıcı arayanların sayısı bu sebeple oldukça artmıştır. 

 

Zeytinburnu Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporları’ndan alınan bilgilere göre, ilçede 99.564 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı 3.92 olarak hesaplanmıştır. Zeytinburnu’nda satılık evler ortalama 103 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 3.905 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, Zeytinburnu satılık ev tercih edecek bir kişinin yaklaşık 402.215 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Bölgeden satın aldığınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 20 yıl içinde gerçekleşmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 65 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 430.560 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 332.280 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 599.950  Türk Lirası 

 

Eğer Zeytinburnu satılık konut tercihinizi mutlu bir sonla bitirmek isterseniz, ilçedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Zeytinburnu sahibinden satılık kelepir daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.