/static/img/logo.svg
search
İstanbulcancel

İstanbul Satılık Konut

araması için 24.783 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İstanbul Satılık Konut Almanın Avantajları

İstanbul satılık konut alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın size kazandıracağı avantajları sizler için derledik. İstanbul’da satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında bazılarına göre bütçe önemliyken, bazılarına göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezde ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle İstanbul’da çok önemli bir kriter oluyor.

 

Satılık daire İstanbul tercih edecekler için araştırmalara göre en çok tercih edilen iller arasında İstanbul geliyor. Tüm keşmekeşine rağmen göç almaya devam eden İstanbul’un nüfusu her geçen gün artmaya devam ediyor. İstanbul’un son verilere göre nüfusu 15,03 milyon ve Türkiye’nin en kalabalık ilçeleri arasında yer alır. Bu talebe karşılık verebilmek için de yapı stokunun artırılması gerekiyor. Alıcılar İstanbul satılık konut talep ederken site içi, geniş güvenlik sistemi olan bir daire satın almak istiyor. Bu yüzden İstanbul’un yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

 

İstanbul Satılık Konut Almanın Avantajları

Kaybettirmeyen yatırım aracı olarak eve yatırım yapmayı ilk sıraya koyanlar için o ilçeler arasında en çok tercih edilenler arasında Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Silivri, Beylikdüzü, Pendik, Bahçelievler gibi ilçeler yer alıyor. 602 bin 931 kişinin yaşadığı Bahçelievler Avrupa Yakası’nın yerleşim olarak en çok tercih edilen ilçelerinin başında geliyor. Satılık daire İstanbul Bahçelievler seçenekleri de çeşitlilik gösterirken yaşam kalitesi açısından da 15. Sırada yer alıyor. Kentsel dönüşüm projeleriyle de riskli yapıların yıkılıp yerine yenileri yapılırken markalı konut projeleri de bölgede artış gösterdi. İstanbul satılık konut alacaklar için güvenli ve sağlam yapılarıyla günümüzde düzenli şehir yapılaşmasına doğru ilerleniyor.

 

Satılık Daire İstanbul Arayanlara Semt Bilgisi

Yaşadığınız şehir İstanbul ise daire alınacak lokasyon da hayati önem taşıyor.  Satılık daire Esenyurt dediğimizde ilçeye ait 20 mahalle bulunuyor. Bölgedeki yatırımlar arttığı için düşük fiyatla aldığınız bir dairenin değerlenmesi ve kiraya verilmesi de oldukça kazançlı olacaktır. İstanbul’un lokasyon olarak ulaşımının kolay olduğu Esenyurt’ta konut almanın avantajlarına bakacak olursak bölge İstanbul satılık konut ortalaması olarak fiyatları daha düşük.

 

İstanbul Satılık Konut Alırken Tercih Edilmesi Gereken Bölgeler

İstanbul’un nüfusunun büyük çoğunluğunu çalışmaya gelip burada kalanlar oluşturuyor. Bu yoğunluğun önemli bir kısmının da Avrupa Yakası’nda olduğu biliniyor. Burada çalışanlar ise fiyatların cazip oluşu, toplu konut oluşumu, sakin ve güvenilirlik açısından Beylikdüzü’nü tercih ediyor. Burada yapılan yeni konut projeleri de bölgenin değerini ve talebi artırıyor. Gayrimenkul yatırımı yapanlar da bölgeyi mercek altına almış durumda. Satılık daire Beylikdüzü 200 bin TL ile ile 500 bin TL arasında seyrediyor.

 

İstanbul Satılık Konut Arayanlara Yaka Bilgisi

Potansiyeli yüksek metropolitan bir şehir olan İstanbul satılık daire sahibi olmak zor olsa da yatırım yapmak da kaybettirmiyor. Kira fiyatları da yüksek olduğu için şahıslar kira ödemek yerine ev sahibi olup kira vermek yerine evini ödemeyi tercih ediyor. Uzun vadede karlı bir tercih olan İstanbul satılık konut sahibi olmak kişiler için avantaj. Kimileri kira ödemek yerine kredi çekip kendi evini ödemeyi tercih ediyor. Bunun için doğru yerde ve zamanda yatırım yapmak bir hayli önem kazanıyor. Konut sahibi olmak isteyenler doğru bölgede uygun ev arayışına giriyor. Satılık daire İstanbul Avrupa Yakası bölgesinde turizm de konut satışlarını etkiliyor. Özellikle Arap yatırımcılar Avrupa Yakası’nda konut satışlarını artırıyor. Ayrıca İstanbul satılık konut sahibi olmak isteyenler için devletin destek verdiği teşvikler de kolaylık sağlıyor. Siz de İstanbul’da size uygun semtte, sizi uygun bir ev sahibi olmak için hemen emlaçıdan ya da sahibinden satılık daire İstanbul seçeneklerini, konut projelerini inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Aç...

16 Temmuz 2019

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişikli...

12 Temmuz 2019

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortala...

11 Temmuz 2019

Emlakjet 15 Bin Üyesini MYK Sınavına ...

Emlakjet 15 Bin Üyesini MYK Sınavına ...

10 Temmuz 2019

Emlakjet, Premar İle İş Birliğine İmz...

Emlakjet, Premar İle İş Birliğine İmz...

9 Temmuz 2019

İstanbul Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.