/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayındırcancel

İzmir Bayındır Satılık Ev

araması için 65 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bayındır Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev satın almayı düşünenler için tercih etmek istedikleri şehir hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceği şehir rehberi hazırlıyor. Bayındır satılık konut arayışında olanlar için ilçenin genel bilgiler, nüfusu, mahalleleri, okulları, ulaşımı ve konut satış piyasası ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

İzmir’in 87 kilometre doğusunda bulunan ilçesidir. Tarihi M.Ö. 2000 yılında Hititlerin yerleşim yeri olmasına kadar dayanmaktadır. İlçe içerisindeki Ergenli köyünün kuzey bölgesinde bulunan Bayındır Kalesi ilk yerleşim alanı olarak bilinmektedir. Tarihi Kral Yolu üzerindeki önemli noktalardan biridir. Osmanlı’nın ilk darphanesi bu bölgede kurulduğu bilinmektedir. Bayındır satılık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Doğusunda Ödemiş ilçesi,
  • Güneyinde Tire ilçesi,
  • Batısında Torbalı ilçesi,
  • Kuzeyinde Kemalpaşa ilçesi ile çevrilidir. 

 

Toplam yüzölçümü 588 kilometrekare, rakımı 86 metredir. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 40.584’tür. Bu nüfus; 20.443 kadın ve 20.141 erkekten oluşmaktadır. Bu nüfus ilçenin verimli toprakları sebebiyle çoğunlukla çiftçilik ile gelirini sağlamaktadır. Meyve çeşitliliği ve zeytinlikleri ile bilinmektedir. Çiçek yetiştiriciliği yapılan şehirde her yıl nisan ayının son haftasında Çiçek Festivali gerçekleştirilmektedir. M.E.B’ e bağlı ilçede ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumlarının toplam sayısı 46’dır. 

 

Bayındır Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

İzmir ilinin Bayındır ilçesinde toplam 59 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Yenice Mahallesi,  Turan Mahallesi,  Yeşilova Mahallesi,  Yusuflu Mahallesi,  Söğütören Mahallesi, Tokatbaşı Mahallesi,  Yakacık Mahallesi,  Yakapınar Mahallesi,  Sarıyurt Mahallesi, Yeni Mahallesi, Sadıkpaşa Mahallesi,  Mektep Mahallesi,  Osmanlar Mahallesi,  Necati Uza Mahallesi,  Orta Mahallesi,  Mithatpaşa Mahallesi, Pınarlı Mahallesi,  Kurt Mahallesi, Çırpı Camii Mahallesi,  Kızıloba Mahallesi,  Lütuflar Mahallesi,  Kızılcaova Mahallesi,  Kızılcaağaç Mahallesi, Alankıyı Mahallesi, Bıyıklar Mahallesi, Karahalilli Mahallesi, Camii Mahallesi, Zeytinova Mahallesi, Karapınar Mahallesi,  Balcılar Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Karahayıt Mahallesi, Çenikler Mahallesi,  Kızılkeçili Mahallesi,  Çamlıbel Mahallesi, Buruncuk Mahallesi, Karaveliler Mahallesi,  Alanköy Mahallesi, Karaveliler Mahallesi, Arıkbaşı Mahallesi, Alankıyı Mahallesi, Çınardibi Mahallesi,  Dereköy Mahallesi, Hacı Beşir Mahallesi,  Hasköy Mahallesi,  Çiftçigediği Mahallesi,  Dereköy Mahallesi,  Demircilik Mahallesi,  İbrahimçavuş Mahallesi,  Hisarlık Mahallesi,  Hatay Mahallesi,  Hacı İbrahim Mahallesi,  Fatih Mahallesi,  Gazi Mahallesi,  Hasköy Mahallesi,  Ergenli Mahallesi,  Dernekli Mahallesi,  Elifli Mahallesi,  Hacı Beşir Mahallesi,  Fırınlı Mahallesi. En çok tercih edlen mahallelerinden biri olan Bayındır Zeytinova satılık ev ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Bayındır Satılık Konut Arayanlar İçin İlçede Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre Bayındır ilçesinde toplam 24.673 adet konut, 4.517 iş yeri bulunmaktadır. Konutlarda hane başına 3 kişi yaşadığı hesaplanmıştır. Bayındır satılık konut arayanlar için konut piyasası;

 

  • Ortalama konut alanı 130 metrekare,
  • Ortalama birim satış fiyatı 1.568 TL,
  • Ortalama konut geri dönüşü 25 yıl,
  • 3+1 130 metrekarelik konut satış fiyatı ortalama 203.840 TL olarak hesaplanmıştır.

 

Konut piyasasından sonra en çok İzmir Bayındır satılık arsa ilanları aranmaktadır. Listeleme sayfamızdan bu ilanları inceleyebilir ve kendinize eygun gayrimenkule sahip olabilirsiniz.

 

Bayındır Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ulaşımı

İzmir’den ilçeyee ulaşım tren ile sağlanabilmektedir. Sefer 75 dakika sürmektedir. Karşılıklı olarak günlük İzmir-Torbalı-Bayındır-Tire-Ödemiş hattı hizmet vermektedir. Bayındır satılık konut almayı düşünenler için ilçe içinde minibüs ve belediye otobüs seferleri ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek istiyorsanız; en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Bayındır Fatih Mahallesinde satılık daireler ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.