Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İzmir Bayındır Satılık Ev

araması için 88 ilan bulundu
search
Bayındırcancel
İzmircancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bayındır Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev satın almayı düşünenler için tercih etmek istedikleri şehir hakkında daha fazla bilgiye sahip olabileceği şehir rehberi hazırlıyor. Bayındır satılık konut arayışında olanlar için ilçenin genel bilgiler, nüfusu, mahalleleri, okulları, ulaşımı ve konut satış piyasası ile ilgili bilgilere ulaşabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor.

 

İzmir’in 87 kilometre doğusunda bulunan ilçesidir. Tarihi M.Ö. 2000 yılında Hititlerin yerleşim yeri olmasına kadar dayanmaktadır. İlçe içerisindeki Ergenli köyünün kuzey bölgesinde bulunan Bayındır Kalesi ilk yerleşim alanı olarak bilinmektedir. Tarihi Kral Yolu üzerindeki önemli noktalardan biridir. Osmanlı’nın ilk darphanesi bu bölgede kurulduğu bilinmektedir. Bayındır satılık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

 • Doğusunda Ödemiş ilçesi,
 • Güneyinde Tire ilçesi,
 • Batısında Torbalı ilçesi,
 • Kuzeyinde Kemalpaşa ilçesi ile çevrilidir. 

 

Toplam yüzölçümü 588 kilometrekare, rakımı 86 metredir. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 40.584’tür. Bu nüfus; 20.443 kadın ve 20.141 erkekten oluşmaktadır. Bu nüfus ilçenin verimli toprakları sebebiyle çoğunlukla çiftçilik ile gelirini sağlamaktadır. Meyve çeşitliliği ve zeytinlikleri ile bilinmektedir. Çiçek yetiştiriciliği yapılan şehirde her yıl nisan ayının son haftasında Çiçek Festivali gerçekleştirilmektedir. M.E.B’ e bağlı ilçede ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumlarının toplam sayısı 46’dır. 

 

Bayındır Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

İzmir ilinin Bayındır ilçesinde toplam 59 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Yenice Mahallesi,  Turan Mahallesi,  Yeşilova Mahallesi,  Yusuflu Mahallesi,  Söğütören Mahallesi, Tokatbaşı Mahallesi,  Yakacık Mahallesi,  Yakapınar Mahallesi,  Sarıyurt Mahallesi, Yeni Mahallesi, Sadıkpaşa Mahallesi,  Mektep Mahallesi,  Osmanlar Mahallesi,  Necati Uza Mahallesi,  Orta Mahallesi,  Mithatpaşa Mahallesi, Pınarlı Mahallesi,  Kurt Mahallesi, Çırpı Camii Mahallesi,  Kızıloba Mahallesi,  Lütuflar Mahallesi,  Kızılcaova Mahallesi,  Kızılcaağaç Mahallesi, Alankıyı Mahallesi, Bıyıklar Mahallesi, Karahalilli Mahallesi, Camii Mahallesi, Zeytinova Mahallesi, Karapınar Mahallesi,  Balcılar Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Karahayıt Mahallesi, Çenikler Mahallesi,  Kızılkeçili Mahallesi,  Çamlıbel Mahallesi, Buruncuk Mahallesi, Karaveliler Mahallesi,  Alanköy Mahallesi, Karaveliler Mahallesi, Arıkbaşı Mahallesi, Alankıyı Mahallesi, Çınardibi Mahallesi,  Dereköy Mahallesi, Hacı Beşir Mahallesi,  Hasköy Mahallesi,  Çiftçigediği Mahallesi,  Dereköy Mahallesi,  Demircilik Mahallesi,  İbrahimçavuş Mahallesi,  Hisarlık Mahallesi,  Hatay Mahallesi,  Hacı İbrahim Mahallesi,  Fatih Mahallesi,  Gazi Mahallesi,  Hasköy Mahallesi,  Ergenli Mahallesi,  Dernekli Mahallesi,  Elifli Mahallesi,  Hacı Beşir Mahallesi,  Fırınlı Mahallesi. En çok tercih edlen mahallelerinden biri olan Bayındır Zeytinova satılık ev ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Bayındır Satılık Konut Arayanlar İçin İlçede Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre Bayındır ilçesinde toplam 24.673 adet konut, 4.517 iş yeri bulunmaktadır. Konutlarda hane başına 3 kişi yaşadığı hesaplanmıştır. Bayındır satılık konut arayanlar için konut piyasası;

 

 • Ortalama konut alanı 130 metrekare,
 • Ortalama birim satış fiyatı 1.568 TL,
 • Ortalama konut geri dönüşü 25 yıl,
 • 3+1 130 metrekarelik konut satış fiyatı ortalama 203.840 TL olarak hesaplanmıştır.

 

Konut piyasasından sonra en çok İzmir Bayındır satılık arsa ilanları aranmaktadır. Listeleme sayfamızdan bu ilanları inceleyebilir ve kendinize eygun gayrimenkule sahip olabilirsiniz.

 

Bayındır Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Ulaşımı

İzmir’den ilçeyee ulaşım tren ile sağlanabilmektedir. Sefer 75 dakika sürmektedir. Karşılıklı olarak günlük İzmir-Torbalı-Bayındır-Tire-Ödemiş hattı hizmet vermektedir. Bayındır satılık konut almayı düşünenler için ilçe içinde minibüs ve belediye otobüs seferleri ile ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek istiyorsanız; en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Bayındır Fatih Mahallesinde satılık daireler ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

İzmir Bayındır Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Bayındır Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Bayındır Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • İzmir Bergama Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Bornova Atatürk Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bornova Çiçekli Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bornova Evka 3 Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Bornova Evka 3 Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.