/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beydağcancel
İzmircancel

İzmir Beydağ Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Beydağ Satılık Konut Alacaklara Bölge Rehberi

Beydağ satılık konut arayanlar için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır ve emlakjet.com olarak bu noktaları sizler için derledik. İzmir’in en küçük ilçesi olan Beydağ, İl’in doğusunda yer alır. Tarıma elverişli dağlara ve kuzeyinde yer alan Küçük Menderes Nehri ve Havzası sayesinde verimli topraklara sahiptir Kuzeyinde Kiraz; doğusunda Nazilli; batısında Ödemiş; güneyinde Sultanhisar bulunmaktadır. İl merkezine uzaklığı 142 km’dir. İlçenin yüzölçümü 162  km2’dir. Bölge toprağı çok verimli olmasından ve iklim koşullarının da uygunluğu sayesinde aynı topraktan bir yılda iki - üç ürün elde edilebilmektedir. Beydağ Barajı kenarındaki dinlenme tesisleri ve Ovacık Yaylası, özellikle yaz aylarında komşu il ve ilçelerden turistleri ağırlamaktadır. Beydağ Kalesi, Küçük Menderes Nehri üzerinde yer alan Kemerli Köprü ve Tasavra Çayı üzerinde yer alan Taş Köprü Beydağ’da ziyaret edilen yerler arasındadır.

Beydağ Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

Beydağ’ın tarihte bilinen ilk adı Palaipolistir. Palaiapolis şehri 5.yüzyılda bugünkü ilçe merkezinin batısında bulunmaktaydı. Anadolu Türkler tarafından fethedilmeye başlandıktan sonra ise Beydağ, önce Aydınoğulları, sonra da Osmanlıların egemenliğine geçmiştir. Bölgenin adı daha sonra Balyambolu olarak değiştirilmiştir. Balyambolu adı 1926 yılı, İzmir Vilâyeti Meclis-i Umumisinin kararı ile Beydağ olarak değiştirilmiştir. Beydağ halkının büyük bir bölümü tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır ve tarımsal ekonomide en önemli yeri kestane, incir ve zeytin almaktadır. Beydağ’da üretilen kestane son derece kalitelidir. Hayvancılık ise; daha çok ovada ve merkezde büyükbaş hayvancılık başta olmak üzere, küçükbaş hayvan da beslenmektedir. Besi ve süt hayvancılığı hızlı gelişme göstermektedir. Beydağ satılık ev ilanlarını inceleyerek bütçenize uygun farklı seçenekte daireler bulabilirsiniz.

Beydağ Satılık Konut Alacaklara Mahalle Rehberi

Beydağ nüfusu 2018 yılına göre 12.507’dir. Beydağ ilçesinde toplamda 25 adet mahalle bulunmaktadır. En çok tercih edilen mahallelerden bazıları şunlardır;

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Atatürk Mahallesi

  • Eğridere Mahallesi

  • Aktepe Mahallesi

  • Kurudere Mahallesi

  • Adaküre Mahallesi yer almaktadır.

Nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan mahalleler Cumhuriyet ve Atatürk Mahallesidir. Beydağ satılık daire ilanlarına emlakjet.com’dan ulaşabilirsiniz.

Beydağ Satılık Konut Alacaklara Konut Fiyat Bilgisi

Satılık daire alacaklar için en önemli nokta elbette bütçe olmaktadır. Aynı zamanda bütçeye ek olarak ulaşım, lokasyon, binanın yaşı ve güvenilirliği gibi birçok özellik de alıcılar için karar verirken oldukça önemlidir.Beydağ’da satılık konut almak isteyen alıcılar için konut piyasasını sizin için derledik.İzmir’in en küçük ilçesi olan Beydağ’da köy evi,müstakil ev ve apartman dairesi seçenekleri bulunmaktadır.Daha sakin bir yaşam arzulayan alıcılar için Beydağ kuşkusuz iyi bir tercih olacaktır. Beydağ’da 3+1 satılık daire fiyatları yaklaşık 200 bin TL’den başlamaktadır. Beydağ satılık daire ilanlarına göz atarak bütçenize uygun seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Beydağ Satılık Konut Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Satılık dairelere büyük paralar bağlandığı için bütçeyi fazla zorlamadan kazandıran bir yatırıma imza atmak önemlidir. Öncelikle alınacak evin yatırım mı yoksa oturma amaçlı mı alındığı önem taşımaktadır. Alıcılar için satın alacakları evin lokasyonu, ulaşımı, bina yaşı kadar kullanışlı olması, ferah olması da önemlidir. Geniş aileler genellikle 3+1 ve üstü daire tiplerini tercih ederken 2 kişilik bir aileye ya da tek yaşayan kişilere stüdyo daire de yetebilmektedir. Konut alacakların ilanı inceledikten sonra konutu gidip yerinde görmesi de önemlidir. Daire daha önce kullanılmışsa yaşanabilecek sorunlar öğrenilmelidir. Siz de Beydağ satılık konut için hemen emlakçıdan ya da sahibinden Beydağ uygun fiyatlı satılık daire ilanları için emlakjet.com’a uğrayabilir ve güvenle size en uygun evi bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.