Emlakjet

İzmir Buca Satılık Ev

araması için 1,654 ilan bulundu
search
Bucacancel
İzmircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Buca Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgileri

Buca satılık konut bakarken aklınızdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla hazırladığımız yazımızda ilçenin nüfusundan mahallelerine, konumundan emlak piyasasına kadar birçok konuya değindik. İzmir’in ilçelerinde biri olan Buca’nın nüfusu 492.248’dir. Nüfusun %52.10’unu orta yaşlılar, %35.75’ini gençler ve %12.15’ini yaşlılardan oluşturmaktadır. Bu verilere dayanarak nüfusun büyük çoğunluğunu orta yaşlıların oluşturduğunu söyleyebiliriz. İlçenin merkeze olan uzaklığı yaklaşık 9 kilometredir. Bölge 180 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 38 metre civarlarındadır. Güney sınırından Torbalı, kuzey sınırından Bornova ile Konak, güneybatı sınırından Menderes, doğu sınırından Kemalpaşa ile batı sınırından Gaziemir ve Karabağlar ilçeleriyle çevrelenmiştir. 

 

Buca satılık konut arayışında olanlar için ilçe oldukça verimli topraklara sahiptir ve arazi yapısı düzlüklerden oluşmaktadır. Bitki örtüsü oldukça zengin olan bölgede Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Zeytintepe, Nif Dağı ve Meles Çayı bölgede dikkat çeken doğal güzelliklerdendir. Ayrıca Melez Çayı üzerinde bulunan Kızılçullu Su Kemerleri, Kervan Köprüsü, Protestan Kilisesi, Eski Amerikan Koleji Saat Kulesi, Buca Eğitim Fakültesi ve Rees Köşkü de ilçede dikkat çeken tarihi yapılardandır. Bu doğal ve tarihi güzelliklere sahip olan bölgede ev sahibi olmak istiyorsanız İzmir Buca satılık müstakil ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

 

Buca Satılık Konut Arayanlara Mahalle Rehberi

Toplam 48 mahallesi bulunan İzmir Buca’nın ev bakabileceğiniz başlıca mahalleleri Buca Koop mahallesi, Kaynaklar Merkez mahallesi, Mustafa Kemal mahallesi, Kuruçeşme mahallesi, Çamlık mahallesi, Yaylacık mahallesi, Vali Rahmi Bey mahallesi, Kaynaklar Zafer mahallesi, Yiğitler mahallesi, Çaldıran mahallesi, Menderes mahallesi, Akıncılar mahallesi, Kaynaklar Cumhuriyet mahallesi, Aydoğdu mahallesi,  Yeniköy mahallesi, Güven mahallesi, Hürriyet mahallesi, Atatürk mahallesi, Kaynaklar Yıldız mahallesi, Cumhuriyet mahallesi, İnkılap mahallesi, Murathan mahallesi, Gaziler mahallesi, Dumlupınar mahallesi, Kırıklar mahallesi, Adatepe mahallesi, Karaağaç mahallesi, Barış mahallesi ve Doğancılar mahallesidir. 

 

Bu mahalleler arasında ev talebinin en yüksek olduğu yerler Buca Koop mahallesi, Yıldız mahallesi ve Hürriyet mahallesinde bulunan Şirinyerdir. İzmir Dokuz Eylül Üniversitenin eğitim ve işletme ve bazı fakülteleri, Şifa Üniversitesinin Şifa Eğitim ve Sağlık Kampüsü ile Aydoğdu Mahallesinde bulunan İzmir Tınaztepe Üniversitesi burada yer alır. Bu sebeple üniversite öğrencileri bölgedeki kiralık ev taleplerini arttırmaktadırlar. Yatırım amacıyla ev satın almayı ve evini kiraya vermeyi düşünenler üniversite yakınlarını tercih edebilirler. Siz de İzmir Buca satılık daire ya da müstakil ev arayışınızda sitemizden yararlanabilirsiniz. 

 

Buca Satılık Konut Fiyatları

Satılık konut ararken emlak piyasasını araştırmak oldukça vakit alabilmektedir. Piyasa hakkında doğru sonuçlara da ulaşamayabilirsiniz. Siz de ev aradığınız bölgenin emlak piyasasını merak ediyorsanız, emlakçınızla görüşebilir ya da bu yazının devamını okuyabilirsiniz. 2019 Emlakjet bölge raporu verilerine göre ilçedeki toplam konut sayısı 212.263’dür. Buca satılık konut fiyatları ortalama 250.300 TL’dir. İlçede evler ortalama 100 metrekareden oluşmaktadır. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 2.503 TL’ye denk gelir. Evlerin geri dönüşleri ise yaklaşık 20 yıldır. Bu da bir evin kendi fiyatını kira yoluyla ödemesinin ortalama 20 sene sürdüğü anlamına gelir. Konut tipine ve metrekarelerine göre ortalama satış fiyatları da aşağıdaki gibidir.

 

  • 1+0, 35 metrekare bir daire 113.155 TL
  • 1+1, 50 metrekare bir daire 147.000 TL
  • 2+1, 90 metrekare bir daire 222.210 TL
  • 3+1, 130 metrekare bir daire 303.030 TL
  • 4+1, 174 metrekare bir daire 412.032 TL
  • 5+1, 220 metrekare bir daire 423.060 TL

 

Konut arayışınız hala devam ediyorsa ve bütçenizi hazırladıysanız hayalinizdeki özelliklere sahip olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire İzmir Buca ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.