Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İzmir Çiğli Satılık Ev İlanları

araması için 535 ilan bulundu
search
Çiğlicancel
İzmircancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çiğli Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi 

Çiğli satılık konut düşünenlere, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, kafanıza takılan tüm soruların cevaplarını bulacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız.  Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü kenti olan ve Ege’nin incisi diye anılan İzmir’in bir ilçesidir Çiğli. Kent merkezine yaklaşık 17 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe kuzey hattında Menemen, doğusunda Karşıyaka ile komşudur. Güney ve batı kesimi ise Ege Denizi ile çevrilidr. İlçedenin toplam yüzölçümü 495 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. Bölgenin denizden yüksekliği ise sadece 50 metredir. Gediz Nehri’nin yatağına kurulmuş olan ilçe, geniş bir kıyı ovasının üzerinde yer almaktadır. Yükseltisi çok fazla olmayan ilçede, eğimi az olan bölgelere çok sayıda toplu konut yapılmıştır.

 

Çiğli Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Tarihi

Çiğli satılık ev tercihinde bulunacaklar, yaşayacakları yerin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Çiğli ilçesi, denize yakınlığı sebebiyle çok uzun yıllar bataklık olarak birçok kuşa ev sahipliği yapmıştır. Sazlıkların ve yeşilliklerin çok fazla olduğu Çiğli ilçesi, ismini bir yağış türü olan “çiğ”den alır. Bölgeye ilk büyük çaplı yerleşme ise 19. Yüzyılda gerçekleşmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun küçüldüğü yıllarda Balkanlar’dan gelen Türk ve Müslüman göçmenlere buraya yerleşmişlerdir. Kurtuluş Savaşı sırasında da güvenli bir yerleşim bölgesi olmasından mütevellit, yerli halkın büyük bir bölümü buraya taşınmıştır. İlçedeki nüfus hareketleri, cumhuriyetin ilk dönemlerinde de devam etmiştir. Yunanistan ile yapılan mübadele anlaşmasından sonra çok sayıda muhacir buraya yerleştirilmiştir. 1981 yılında kent belediyesinin sınırlarına dahil edilen Çiğli, 1992 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. 

 

Çiğli Satılık Konut Arayışındakilere Mahalle bilgisi 

1981 Yılında çıkan bir kanun ile İzmir Belediyesi’nin sınırlarına dahil edilen ilçe, Karşıyaka’ya bağlanmıştır. 1992 yılında ise, Karşıyaka’dan ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. Başlangıçta on mahalle ile kurulan ilçenin bugün 26 mahallesi, iki adet de köy yerleşimi bulunmaktadır. Çiğli satılık daire arayanlar, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilir :

 

 • Ataşehir Mahallesi  
 • Küçük Çiğli Mahallesi  
 • Evka-5 Mahallesi  
 • Balatçık Mahallesi  
 • Atatürk Mahallesi  
 • Yenimahalle Mahallesi
 • Yakakent Mahallesi  
 • Egekent Mahallesi  
 • Şirintepe Mahallesi  
 • Cumhuriyet Mahallesi  

 

Sekizinci sırada yer almasına rağmen, sahibinden satılık daire İzmir Çiğli Egekent Mahallesi tercih edenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bu durumun en temel nedeni, bölgenin hızlı bir şekilde kentleşmesi ve kamu hizmetlerinin faaliyete geçmesidir. Dolayısı ile arayışlarınızı bu mahallede yoğunlaştırmanız, akıllıca bir tercih olabilir.

 

Çiğli Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen verilere göre, Çiğli’de satılık daireler ortalama 115 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ev bedeli ise 2.524 Türk Lirası’dır. Daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse, İzmir Çiğli satılık daire tercih edecek bir kişinin 290.260 Türk Lirası ev bedeli ödemeye hazır olması gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 18 yıl içinde gerçekleşecektir. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibi farklılaşmaktadır. 

 

 • 1+0, 38 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 152.836 Türk Lirası 
 • 1+1, 66 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 193.500 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 228. 690 Türk Lirası
 • 3+1, 130  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 286.520 Türk Lirası

 

Eğer Çiğli satılık konut arayışınız mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Küçük Çiğli satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

İzmir Çiğli Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çiğli Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Arnavutköy Haraççı Mahallesi Satılık Villa İmarlı
 • Çanakkale Lapseki Dişbudak Köyü Satılık Tarla
 • Kocaeli Derince Kaşıkçı Mahallesi Satılık Tarla
 • İstanbul Arnavutköy Terkos Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Kağıthane Hamidiye Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.