Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İzmir Dikili Satılık Ev

araması için 598 ilan bulundu
search
Dikilicancel
İzmircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Dikili Satılık Konut Düşünenlere Tercih Kılavuzu 

Dikili satılık konut tercih edecekler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Ege’nin İncisi güzel İzmir’in bir ilçesi olan Dikili, kent merkezinden tam 120 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe 507 kilometrekarelik büyük bir yüzölçümüne sahiptir. Denizden yüksekliği ise sadece 10 metredir. Dikili’nin kuzeyinde Balıkesir ili yer almaktadır. İlçenin doğusunda ise İzmir’e bağlı olan Bergama bulunmaktadır.  Bölgenin güney hattı ise Ege Denizi ile çevrilidir. Uzun sahil şeridi, parlak ve beyaz kumları ile Dikili İzmir’in saklı cennetlerinden biridir. Özellikle yerli turistin ilgisini çeken bu sevimli ilçede, turizm ana ekonomik faaliyetlerden biridir. 

 

Dikili Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomik Yapısı

Dikili satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler ilçenin ekonomik durumu ve istihdam yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bölgedeki en temel ekonomik faaliyet tarım, hayvancılık ve turizmdir. İlçede çok çeşitli tarım ürünü yetiştirilir. Tütün, pamuk ve zeytin üreticiliği oldukça yaygındır. Bölgede yetiştirilen ürünler, iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere kent merkezine gönderilmektedir.  Dikili’de yaygın olarak seracılık da yapılmaktadır. Hatta seracılık faaliyetleri, Dikili Belediyesi tarafından da desteklenmektedir. Son olarak, ilçenin en önemli gelir kaynaklarından biri doğal güzellikleridir. Termal kaynakların varlığı ve temiz plajları ile turizmin geliştiği bir ilçedir. Madra Çayı ve burada yer alan ormanlar, Denizköy’de bulunan krater gülleri turistlerin ilgisini çeken başka noktalardır.  Eğer deniz kenarında sakin bir hayat hayalleri kuruyorsanız, Dikili’de satılık yazlık ilanlarına bakabilirsiniz. 

 

Dikili Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçede yaşayanların sayısı 44.172 kişiye ulaşmaktadır. Popülasyonun %49.9’u kadın, geriye kalan %50.01’i erkektir..  İzmir Dikili satılık ev tercihinde bulunacaklar aşağıda yer alan, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde arayışlarını sürdürebilirler:

 

 • İsmetpaşa Mahallesi 
 • Çandarlı Mahallesi
 • Gazipaşa Mahallesi
 • Salimbey Mahallesi
 • Salihler Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Kabakum Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Deliktaş Mahallesi 
 • Bademli Mahallesi

 

Listede yer alan birçok mahalle, şahane plajları ile zaten bilinmektedir. Çandarlı, Kabakum, Bademli Mahalleleri bunlardan sadece birkaçıdır. İlçenin Yakamoz Plajı da oldukça ünlüdür. Eğer Dikili Yakamoz’da satılık daire arıyorsanız, ilçenin en gelişmiş dördüncü mahallesi olan Salimbey’de araştırmalarınızı sürdürebilirsiniz. 

 

Dikili Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 56.260 adet konut bulunmaktadır. Dikili’de satılık evler ortalama 114 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ev bedeli ise 2.943 Türk Lirası’dır. Kısacası Dikili satılık ev arayışındaki bir kişinin yaklaşık 335.502 Türk Lirasını gözden çıkarması gerekmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibi değişmektedir: 

 

 • 1+1, 55 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 177.155 Türk Lirası 
 • 2+1, 85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 244.800  Türk Lirası
 • 3+1, 125  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 368.875 Türk Lirası
 • 4+1, 157 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 466.133 Türk Lirası

 

Eğer Dikili satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya Dikili İsmetpaşa Mahallesi satılık daire ilanlarının da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.