Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kiraz Kırköy Mahallesi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Kırköy Mahallesicancel
Kirazcancel
İzmircancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kırköy Mahallesi Satılık Konut Araştıran Okuyucularımız İçin Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Kiraz Kırköy Mahallesi satılık konut arayışı içerisinde olan Emlakjet okuyucularımız için hazırladığımız bu rehber sayesinde mahalle hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak ve bu sayede Kiraz Kırköy Mahallesi satılık konut arayışındaki ziyaretçilerimizin istedikleri ve hayal ettikleri evi bulmalarını kolaylaştıracağız. Emlakjet okuyucularına yardımcı olmak için hazırladığımız bu yazıda bölgenin kurumlarından fiyatlarına kadar pek çok noktasına değindik.

Kırköy, İzmir ilinin Kiraz ilçesine bağlı bir mahalledir. Satılık konut arayan siz Emlakjet okurları için dikkat edilmesi gereken bir konu da bölgenin sahip olduğu iklim şartlarıdır Akdeniz ikliminin görüldüğü İzmir'de yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlı geçer. Bir yılda ilde hava sıcaklığı sıfırın altına düştüğü gün sayısı yaklaşık ondur. Yılda yaklaşık 100 gün ise 30 derecenin üzerinde yaşanır.Kar yağışı nadir görülür.Yıllık yağış miktarı 700–1200 mm arasındadır.Yaz aylarında şehre özgü imbat adı verilen serin rüzgâr eser.Yıllık ortalama deniz suyu sıcaklığı 18,5 °C'dir.

KIRKÖY mahallesi nüfusu ( beldesine) bağlı KİRAZ, İZMİR. KIRKÖY mahallesinin Nüfusu Toplam 731 tır. Bu nüfusun 370'si Erkek, 361'si Kadındır.

İZMİR ili KİRAZ ilçesi ( beldesine) bağlı KIRKÖY mahallesinin bağlı olduğu belediyenin niteliği BÜYÜKŞEHİR İLÇE'dir.

Kırköy Mahallesi Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgisi

Eğitim bakımından ülkenin önemli yerlerinden biri olan İzmir ilinde birçok okul öncesi eğitim kurumu, ilköğretim ve orta dereceli eğitim veren kurum bulunur. Özel İzmir Amerikan Koleji İzmir'in Konak ilçesinde yer alır. Aynı zamanda bölgedeki üniversiteler hem il genelinden hem de il dışından ve öğrenci değişim programları ile yurtdışından gelen öğrencileri de ağırlamaktadır. İzmir'de yer alan bazı üniversiteler şunlardır: Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Bakırçay Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’dir.

Kiraz Kırköy Mahallesi satılık Konut Arayanlar İçin Gayrimenkul  Bilgileri

 

İzmir Kiraz Kırköy mahallesi satılık konut fiyatları ortalama 483.000 Türk Lirasıdır. Bölgede satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 3450 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kiraz Kırköy Mahallesi satılık konut ortalama büyüklüğü 140 metrekaredir. İzmir’in il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutunsahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut kiralamadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Kiraz Kırköy Mahallesi sahibinden satılık konut arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.