Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Menderescancel
İzmircancel

İzmir Menderes Satılık Ev

araması için 306 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Menderes Satılık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

Menderes satılık konut arayışındaysanız ilçe hakkında bir araştırma yapmanıza gerek yok. Çünkü biz EmlakJet ailesi olarak bölge hakkındaki genel bilgileri sizler için bu yazımızda bir araya getirdik. Menderes, İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. Bölgenin eski adı Cumaovası’dır. 1989 yılında Cumaoavası Havaalanın adının Adnan Menderes olarak değiştirilmesiyle ilçenin adı da Menderes olarak değiştirilmiştir. Bölge ilin güneyinde bulunur. Batı tarafında Seferihisar, doğu tarafında Torbalı, güney tarafında Selçuk ilçesi ve Ege Denizi, kuzey tarafında da Karabağlar, Buca, Güzelbahçe ve Gaziemir ilçeleri bulunur. Kapladığı arazi boyutu 775 kilometrekaredir. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 130 metre civarlarındadır. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hüküm sürer. Tarım ve hayvancılık halkın geçim kaynaklarının çoğunluğunu oluşturur. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri ise;

 

  • Tütün,
  • Buğday,
  • Pamuk,
  • Narenciye ve
  • Arpadır.

 

Menderes Satılık Konut Bakanlara İlçenin Mahalle Bilgileri

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilçenin nüfusu 93.796 kişiden oluşmaktadır. Bölgenin nüfus artış oranı %4,48’dir. Bu oran İzmir’in diğer ilçelerine kıyasla daha yüksektir. Menderes’in toplamda 45 mahallesi vardır. İlçenin en yüksek nüfusa sahip mahalleleri ise Kemalpaşa Mahallesi, Cüneytbey mahallesi, Kasımpaşa mahallesi ve Çukuraltı mahallesidir. Siz de nüfusu her geçen gün daha da artan bu şehirde bir an önce ev sahibi olmak için ilgili ilanlara sitemizden göz atabilirsiniz. İlçenin en düşük nüfuslu mahalleleri ise Kuyucak mahallesi, Keler mahallesi ve Gölova mahallesidir. Bu mahalleler dışında ilçenin ev bakabileceğiniz başlıca mahalleleri Bulgurca Mahallesi, Çamönü mahallesi, Efemçukuru mahallesi, Gümüldür Atatürk mahallesi, Değirmendere Fevzi Çakmak mahallesi, Özdere Cumhuriyet mahallesi, Gölcükler mahallesi, ve Oğlananası Atatürk mahallesidir. Bu mahalleler arasında bir ev sahibi olmak istiyorsanız örneğin Menderes Cüneytbey mahallesi satılık daire ilanlarına ve diğer mahallelerdeki ilanlara sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. 

 

Menderes Satılık Konut Fiyatları

Bölgedeki satılık konut fiyatlarını öğrenmek için bir uzmana danışabilirsiniz. Ya da yazının devamını okuyarak vakit kazanabilirsiniz. İlçedeki toplam konut sayısı 63.811 ve toplam işyeri sayısı 6.815’dir. Hane başına düşen kişi sayısı 3,19’dur. İlçede evler ortalama 123 metrekareden oluşmaktadır. Menderes satılık konut fiyatları ortalama 354.240 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyat 2.880 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüşleri ise 29 yıldır. Satılık konutların metrekarelerine ve oda sayılarına göre fiyatları ise ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

 

  • 1+1, 60 metrekarelik bir konut fiyatı 186.180 Türk Lirası
  • 2+1, 95 metrekarelik bir konut fiyatı 243.200 Türk Lirası
  • 3+1, 130 metrekarelik bir konut fiyatı 380.120 Türk Lirası
  • 4+1, 160 metrekarelik bir konut fiyatı 557.920 Türk Lirası

 

Menderes Satılık Konut Arayanlar İçin İlçeye Ulaşım

Menderes satılık konut arayışında seçeceğiniz evin ulaşım koşulları da büyük önem taşımaktadır. İlçenin İzmir merkezine olan uzaklığı 20 kilometredir. İle karayolu havayolu ve denizyoluyla ulaşım mümkündür. Toplu taşımayla ulaşımda 708 numaralı otobüsler ilçenin yakınından geçmektedirler. Merkezden ilçeye gitmek için ise Menderes dolmuşlarını kullanabilirsiniz. Gaziemir’den ilçeye ulaşmak için de ilçede bulunan Semt Garajından Menderes’e dolmuş seferleri yapılmaktadır. Havayoluyla ulaşımda ilçeye en yakın havaalanı olan Adnan Menderes Havalimanı kullanılmaktadır. Bu havalimanının ilçeye uzaklığı yaklaşık 6 kilometredir. Bu yolculuk da arabayla ortalama 10 dakika sürmektedir. Eğer özel aracınız yoksa havalimanından da Menderes’e birçok dolmuş seferi yapılmaktadır. Siz de ev arayışınızda istediğiniz kriterlere uygun olan evleri emlakjet.com üzerinden bulabilirsiniz. Bunun için aradığınız kriterleri örneğin; İzmir Menderes 1+1 satılık daire gibi seçeneklerle sitemizden aratabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.