/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Menemencancel
İzmircancel

İzmir Menemen Satılık Ev

araması için 892 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Menemen Satılık Konut Almayı Düşünenlere Yardımcı Olacak İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün binlerce ev sahibi olmak isteyenlere aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulmaya yarcımcı olmaya devam ediyor. Menemen satılık konut arayanlar için ilçe hakkında merak edilen tüm bilgileri içeren rehberimiz sayesinde çok daha kolay seçim yapabileceksiniz. Menemen ilçe hakkında genel bilgiler, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasası ile ilgili bilgiler içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor.

 

İzmir’in il merkezine 33 kilometre uzaklıkta kuzey bölgesinde bulunan ilçesidir. Türkiye genelinde tarihi ile tanınmakta ve geçmişte yaşadığı dramatik hikayeleri ile bilinmektedir. Tarihi ünlü Menemen İsyanının burada yaşanması ile birlikte önem kazanmıştır. Menemen bölgesindeki ilk yerleşimin M.Ö. 1000 yıllarında İyonyalıların bugünkü Yahşelli Köyü civarında kurulduğu bilinmektedir. Cumhuriyetten önce 1850 yılında Manisa’dan ayrılarak İzmir’e bağlanmış ve müstakil ilçe statüsüne yükseltilmiştir. 

 

Menemen satılık daire almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 

  • Doğusunda Manisa İli,
  • Batısında Ege Denizi ve Foça İlçesi,
  • Güneyi Çiğli İlçesi,
  • Kuzeyi Aliağa İlçesi ile komşudur. 

 

İzmir’in sahil ilçelerinden biri olan Menemen’in toplam yüzölçümü 701 kilometrekare, rakımı ortalama 30 metredir. İlçe posta kodu 35660’tır. Nüfusu 2018 yılı TÜİK verilerine göre 174.564’tür. İzmir’in kalabalık ilçelerinden biri olan Menemen’de çilek, çömlekçilik ve testileri meşhur yerel ürünleridir. Günümüzde Serbest Bölgesi ile güvenle gelişmeye devam etmektedir. 

 

Menemen Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçenin idari yapısını toplam 65 mahalle oluşturmaktadır. Nüfusunun yüzde 91’i ilçe merkezinde ve diğer ilçelerde ve yüzde 9’u merkezden uzak köy yerleşiminde yaşamaktadır. Menemen ilçesindeki köyler toplu yerleşim özelliği göstermekte ve genellikle birbirlerine çok yakın konumlanmaktadırlar. Menemen satılık konut arayanların tercih edebileceği nüfusu en fazla olan ilçe merkezi bölgesinde konumlanmış mahallelerinden bazıları şunlardır; 30 Ağustos Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kasımpaşa Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Esatpaşa Mahallesi, Mermerli Mahallesi, Gölcük Mahallesi, 9 Eylül Mahallesi, 29 Ekim Mahallesi,  Yahşelli Mahallesi, Irmak Mahallesi. Bölgede en çok tercih edilen Menemen’de satılık müstakil ev ilanlarını tüm mahallelerde ayrıntılı olarak inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Menemen Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Menemen’de 1972 yılından sonra merkez ilçe ile birlikte çevresindeki bölgelerde de hızlı bir kentleşme gerçekleşmiştir. Konutta yaşanan arz eksikliği ile birlikte kira fiyatları artmış ve konut gereksinimini karşılamak amacıyla toplu konutlar inşa edilmeye başlanmıştır. Menemen satılık konut arayanlar için son yıllarda özellikle ulukent, Asarlık, Seyrek ve Koyundere bölgelerinde fazlaca toplu konutlar inşa edilmiştir. 

 

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan Ayı verilerine göre ilçe genelinde toplam  88.955 konut ve 9.464 iş yeri bulunmaktadır. Menemen ilçesinde konut piyasasında satılık daire ortalama alanı 130 metrekare, ortalama metrekare fiyatı 2.182 TL’dir. Konutun amortisman süresi ise 21 yıl olarak hesaplanmıştır. Konut tiplerine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 55 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 156.090 TL,
  • 2+1 96 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 216.000 TL,
  • 3+1 135 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 278.370 TL,
  • 4+1 200 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 437.800 TL,
  • 5+1 250 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 467.250 TL’dir. 

 

Hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Menemen Mermerli Mahallesi gibi en çok tercih edilen mahallelerin ilanlarına listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.