Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seferihisarcancel
İzmircancel

İzmir Seferihisar Satılık Ev

araması için 588 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Seferihisar Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Seferihisar satılık konut bakanlar için, ilçe hakkında akıllarına takılan tüm soruların cevaplarına ulaşabilecekleri bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, ilçenin coğrafi konumundan, mahalle bilgisine kadar birçok konuda bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Seferihisar, Ege’nin incisi İzmir’in güneybatısında yer alan bir ilçesidir. 1884 yılında kurulan ilçe, bugünkü görünümüne 2001 yılında Çamtepe’nin Güzelbahçe’den ayrılması ile kavuşmuştur.  Seferihisar, doğusunda Menderes, kuzeyinde Urla ve Güzelbahçe ile komşudur. İlçe, batısında ve güneyinde Ege Denizi ile buluşmaktadır. Kent merkezinden 45 kilometre uzakta yer alan Seferihisar’ın yüzölçümü 369 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği ise sadece 10 metredir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu ilçede, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. 

 

Seferihisar Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Seferihisar satılık daire tercih edecekler, bilhassa şehirde çok uzun süre ikamet etmeyi planlayanlar ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Seferihisar halkının çok büyük bir çoğunluğu tarımla uğraşmaktadır. Çok daha spesifik bir şekilde, zeytin yetiştiriciliği çok yaygındır. Yerel halkın %80’i, zeytin, narenciye ve enginar yetiştiriciliği yapmaktadır. İlçede son dönemlerde seracılık faaliyetleri de önemli bir ivme kazanmıştır. Tüm bunların dışında, Seferihisar kentin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Yaz aylarında ilçeyi ziyarete gelenlerin sayısı, son beş yıldır sürekli artış göstermektedir. Buna bağlı olarak da, ilçe merkezinde ticaret gelişmiştir. Son olarak Seferihisar ilçesinde, tarıma bağlı sanayi tesisleri ve imalathaneleri bulunmaktadır. Zeytinyağı ve un fabrikalarının istihdam potansiyeli bir hayli yüksektir. 

 

Seferihisar Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

2019  Yılının ilk çeyreğinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 43. 546’dır. Bu kişilerin %48.65’i kadın, geriye kalan %51.35’i ise erkektir. İlçenin popülasyonu yaz aylarında iki katına çıkmaktadır. Seferihisar ilçesi, Ürkmez, Doğanbey ve Merkez olmak üzere üç belediye, 8 köy ve on bir mahalleden oluşmaktadır. Seferihisar satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler, aşağıda ismi geçen ilçelerden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler :

 

 • Turabiye Mahallesi
 • Camikebir Mahallesi 
 • Hıdırlık Mahallesi
 • Tepecik Mahallesi
 • Çolak İbrahim Bey Mahallesi
 • Sığacık Mahallesi
 • Ulamış Mahallesi
 • Bengiler Mahallesi
 • Mersinalanı Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Payamlı Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi 

 

Yerli turistin en çok tercih ettiği lokasyonlardan biri olan Sığacık, 3.320 kişilik nüfusu ile, ilçenin en kalabalık ve en gelişmiş beşinci yerleşim bölgesidir. Bu sebeple Seferihisar Sığacık satılık ev tercihinde bulunanların sayısı bir hayli fazladır. 

 

Seferihisar Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Seferihisar ilçesinde toplam 43.498 konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.91 kişidir. Seferihisar’da satılık daireler ortalama 120 metrekarelik kullanım alanına sahiptir ve ortalama birim fiyatı 2.954 Türk Lirası’dır. Çok daha açık bir ifade ile, İzmir Seferihisar satılık daire düşünenlerin, yaklaşık 354.480 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 26 yıl içinde gerçekleşmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 60  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 181.320 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 259.200 Türk Lirası
 • 3+1, 130   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 385.710  Türk Lirası

 

Eğer, Seferihisar satılık konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz sitemiz üzerinden ilçede bulunan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya Seferihisar Bahçeköy satılık evler ilanlarının da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.