/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karabük Merkezcancel

Karabük Karabük Merkez Satılık Ev

araması için 46 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karabük Merkez Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Karabük Merkez satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Karabük Merkez, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümünde kalan Karabük ilinin merkez ilçesidir. Türkiye’nin ilk demir çelik fabrikasının bulunduğu Karabük ilinin merkezinde, bu fabrika sayesinde büyük iş istihdamı gerçekleştirilmiştir. Karabük, kurulan demir çelik fabrikası ve yan sanayileriyle birlikte bölgede hızla gelişme göstermiştir. Bu gelişme sonucunda bulunduğu bölge için büyük bir kalkınma örneği oluşturmuştur. Aynı zamanda il genelinde tekstil sanayi özellikle hazır giyim alanında gelişmiş özelliğe sahiptir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Merkezinde ve çevre köylerinde kaya mezarları, tarihi su yolları, camiiler ve türbeler bulunmaktadır.

Karabük Merkez'de satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Safranbolu ilçesi,
  • Batısında Yenice ilçesi,
  • Doğusunda Ovacık ve Safranbolu ilçeleri,
  • Güneyinde Eskipazar ilçesi bulunmaktadır. 

Karabük Merkez Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 131.989’dur. Bu sayının yüzde 50,55’i kadın, yüzde 49,45’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 790 kilometrekare, rakımı ise 280 metredir. 1939’da belediye teşkilatı kurulan Karabük’te 1941 yılına kadar Safranbolu ilçesine bağlı idi. 1953 yılında Zonguldak’a bağlı bir ilçe haline getirilmiş, 1995 yılında ise Türkiye’nin 78. İli olarak il merkezi ilçesi haline getirilmiştir. Karabük Merkez satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği toplam 27 mahalle vardır. Bu mahallelerden nüfusu en yüksek olanları şöyledir; Yeşil Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Karabük Mahallesi, Kapullu Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Kılavuzlar Mahallesi ve 5000 Evler Bahçelievler Mahallesidir. 

Karabük satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Karabük Merkez Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karabük’ün Merkez ilçesindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 115 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 961 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.027 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 163.875 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karabük ilinin Merkez ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karabük Şirinevler’de sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Karabük Merkez Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.