/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Safranbolucancel

Karabük Safranbolu Satılık Ev

araması için 40 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Safranbolu Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Safranbolu satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Safranbolu, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümünde kalan Karabük il merkezine 8 kilometre kuzeyinde bulunan bir ilçesidir. İlin ülkece ve dünyaca tanınmış olan turistik bir şehridir. Klasik Osmanlı Kent mimarisinin örneklerinin bulunduğu ilçe, bu özelliği sayesinde 1994 yılında Türkiye’de Dünya Miras Listesi’nde yer alan 9 kültürel varlıktan biri olmuştur. Safranbolu ismini bölgede yetişen ve endemik bir bitki olarak ünlü olan safrandan almaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Safranbolu coğrafi konumu sebebiyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. Karabük Safranbolu satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Bartın il sınırı,
  • Batısında Yenice ilçesi,
  • Güneybatısında Karabük Merkez ilçesi, 
  • Doğusunda Eflani ilçesi ve Kastamonu il sınırı,
  • Güneyinde Karabük Merkez ve Ovaık ilçesi bulunmaktadır. 

Safranbolu Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 67.042’dir. Bu sayının yüzde 48,45’i kadın, yüzde 51,55’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.013 kilometrekare, rakımı ise 500 metredir. Safranbolu satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 20 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler; Yenimahalle, Kirkille Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Çavş Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barış Mahallesi, Karaali Mahallesi, Hüseyinçelebi Mahallesi, Emek Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Aşağıtokatlıbağları Mahallesi, Musalla Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi, Akçasu Mahallesi, Babasultan Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Cemalcaymaz Mahallesi, Hacıhalil Mahallesi ve Camikebir Mahallesidir. 

Karabük Safranbolu satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Safranbolu Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.070 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.553 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 230.040 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karabük ilinin Safranbolu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karabük Safranbolu sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.