Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yenicecancel
Karabükcancel

Karabük Yenice Satılık Ev

araması için 7 ilan bulundu

Yenice Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Yenice satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Yenice, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümünde kalan Karabük il merkezine 33 kilometre batısında bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Cenevizlilerden alınmış olan ilçe, Selçuklu döneminden itibaren bölgenin önemli bir yerleşim ve geçim yeridir. 1995 yılından itibaren Karabük’ün il olmasının artından ilin bir ilçesi haline gelmiştir. İlin batı sınırında yer almaktadır. Arazi yapısı Batı Karadeniz Bölgesi’nin karakteristik özelliklerini taşımaktadır. Bölge coğrafyasına uygun olarak iklimi yazları serin, kışları soğuk ve bol yağışlı geçmektedir. Karabük Yenice satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Zonguldak ve Bartın il sınırı,
  • Batısında Zonguldak il sınırı,
  • Doğusunda Karabük Merkez ve Safranbolu ilçeleri,
  • Güneyinde Eskipazar ilçesi ve Bolu il sınırı bulunmaktadır. 

Yenice Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 21.625’dir. Bu sayının yüzde 49,97’si kadın, yüzde 50,03’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 619 kilometrekare, rakımı ise 140 metredir. Yenice satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 15 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler; Yirmibeşler Mahallesi, Merkez Mahallesi, Karaömerler Mahallesi, Dere Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Sipahiler Mahallesi, Menderes Mahallesi, Karakırıklar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Döngeller Mahallesi, Özal Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kalaycılar Mahallesidir. 

Karabük Yenice satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Yenice Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karabük’ün Yenice ilçesindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 701 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.405 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 122.500 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karabük ilinin Yenice ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karabük Yenice sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.