Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karaman Başyayla Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Başyaylacancel
Karamancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Başyayla Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Başyayla satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Başyayla, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde kalan Karaman il merkezine 149 kilometre güneybatısında bulunan bir ilçesidir. Toros dağlarının zirvesine yakın olup deniz seviyesinden 1300 metre ile 1600 metre arasında kurulmuş olan bir ilçedir. 1990 yılına kadar Ermenek’e bağlıyken bu yıl sonrasında Karaman’ın bie ilçesi olmuştur. Başyayla ilçesinin halkının çoğunluğunu Avşar Türkmenleri oluşturmaktadır. Karamanoğlu Mehmet Bey zamanında arıcılık yapma görevi verilen Türkmenlerin bu bölgeye yerleştirilmesi sonrasında daha gelişmiş bir bölge haline gelmiştir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ancak sadece Anadolu Selçuklu Devleti zamanından kalma tarihi eserler mevcuttur. Eski Roma Krallığı’ndan kalma tarihi yer ver eserler de vardır. İlçe toprakları İç Anadolu’nun karakteristik özelliklerini taşır. Üretilen tarım mahsülleri başta Salihli Napolyon Kirazı olmak üzere buğday, arpa ve şeker pancarıdır. Elma Starking ve Golden çeşitleri de oldukça fazla üretilmektedir. Yayla turizmi için elverişli bir bölgedir. Başyayla satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Konya il sınırı,
  • Doğusunda ve güneyinde Ermenek ilçesi,
  • Batısında Sarıveliler ilçesi bulunmaktadır. 

Başyayla Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 3.717’dir. Bu sayının yüzde 48,78’i kadın, yüzde 51,22’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 102 kilometrekare, rakımı ise 1.370 metredir. Başyayla satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 5 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler; Kirazlıyayla Mahallesi, Göztepe Mahallesi Şirindere Mahallesi, Başköy Mahallesi ve Yenimahalledir. 

Karaman Başyayla satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Başyayla Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karaman’ın Başyayla ilçesindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti ortalaması; 1.281 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 151.910 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karaman ilinin Başyayla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karaman Başyayla sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.