Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karaman Ermenek Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Ermenekcancel
Karamancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ermenek Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Ermenek satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Ermenek, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde kalan Karaman il merkezine 120 kilometre güneybatısında bulunan bir ilçesidir. Ermenek tarihte ilk yerleşimin görüldüğü yerlerden birisidir. 

Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ermenek’in ekonomik yapısını oluşturan etkenlerin başında tarım ve hayvancılığın yanında orman ürünleri ve kömür madeni satışıdır. Ağaç cinsi olarak meşe, çam, köknar ormanları oldukça fazladır. Meyve olarak elma, nar, armut, incir ve ceviz olmak üzere üretim gerçekleştirilir. Linyit, manganez, simli kurşun ve krom ilçede çıkarılan başlıca madenlerdendir.  

Yayla turizmi için elverişli bir bölgedir.  Ermenek satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Konya il sınırı ve Karaman Merkez ilçesi,
  • Doğusunda Başyayla ilçesi ve Antalya il sınırı,
  • Güneyinde ve batısında Mersin il sınırı bulunmaktadır. 

Ermenek Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 28.832’dir. Bu sayının yüzde 49,17’si kadın, yüzde 50,83’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.645 kilometrekare, rakımı ise 1.400 metredir. Ermenek satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 31 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Susaklı Mahallesi, Cami Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meydan Mahallesi, Seyran Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Aralık Mahallesi, Sandıklı Mahallesi, Oda Mahallesi, Değirmenlik Mahallesi, Yenimahalle, Pınargözü Mahallesi, Güllük Mahallesi, Çınarlısu Mahallesi, Çatalbadem Mahallesi ve Habib Mahallesidir. 

Karaman Ermenek satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Ermenek Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karaman’ın Ermenek ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 145 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.006 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.133 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 216.630 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karaman ilinin Ermenek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karaman Ermenek sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.