Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Karaman Kazımkarabekir Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu
search
Kazımkarabekircancel
Karamancancel

Kazımkarabekir Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Kazımkarabekir satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Kazımkarabekir, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde, Orta Torosların kuzeyinde ve İç Anadolu Bölgesini Akdeniz Bölgesine bağlayan konumda bulunan Karaman ilinin bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan kazı çalışmalarına göre bölgedeki ilk yerleşimin M.Ö. 8000 yıllarına kadar uzandığı bilinmektedir. İl Hititler zamanında bir askeri ve ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Daha sonrasında Lidyalılar ve Frigyalıların egemenliği altına geçmiştir. Yerleşimin olduğu ilk yıllardan beri çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış olan bölgede yer altı şehirleri, mağaralar ve inanç mekanları bulunmaktadır. Orta Anadolu bölgesinde yer alan Karaman iline uzaklığı 27 kilometredir. Konya Karaman yolu üzerinde yer almaktadır. Kazımkarabekir satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde ve batısında Konya il sınırı,
 • Doğusunda Karaman Merkez ilçesi,
 • Güneyinde Karaman Merkez ilçesi ve Konya il sınırı bulunmaktadır. 

Kazımkarabekir Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 4.407’dir. Bu sayının yüzde 53,57’si kadın, yüzde 46,43’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 423 kilometrekare, rakımı ise 1.050 metredir. Kazımkarabekir satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 8 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Selçuklu Mahallesi,
 • Emsalhayat Mahallesi,
 • Eminettin Mahallesi,
 • Boyacı Mahallesi,
 • Subaşı Mahallesi,
 • Timsal Mahallesi,
 • Oba Mahallesi,
 • Pazar Mahallesidir. 

Karaman Kazımkarabekir satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Kazımkarabekir Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 145 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.006 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.133 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 216.630 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karaman ilininin Kazımkarabekir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karaman Kazımkarabekir sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.