/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Melikgazicancel
Kaysericancel

Kayseri Melikgazi Satılık Ev

araması için 568 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Melikgazi Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Melikgazi satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Melikgazi, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin en fazla nüfusa sahip olan merkez ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. Çevresi dağlarla çevrili, denizden uzak ve deniz etkilerine kapalı olan ilçede yarı kurak karasal iklim hakimdir. İlçe sınırları içinde 81 mahalle ve 1 köyü vardır. Melikgazi satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Kocasinan ilçesi,
  • Doğusunda Bünyan ve Talas ilçeleri,
  • Batısında Hacılar ve İncesu ilçeleri,
  • Güneyinde ise Talas, Develi ve Hacılar ilçeleri ile çevrilidir. 

Melikgazi Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Melikgazi ilçesinde yaşayan kişi sayısı 555.671’dir. Bu sayının yüzde 50,10’u kadın, yüzde 49,90’ı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 668 kilometrekare, rakımı ise 1.330 metredir. Melikgazi satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Demokrasi Mahallesi, Gesi Fatih Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Köşk Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, İldem Cumhuriyet Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Keykubat Mahallesi ve Şirinköy Mahallesidir. 

Melikgazi satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe merkezinde Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan Kayseri Erkilet Havaalanından haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Melikgazi Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Melikgazi ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 165 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.045 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.186 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 232.485 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Melikgazi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Melikgazi sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

İnşaat sektöründe bomba gelişme! Mali...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.